آخرین خبرها

نیازهای روز اشتغال با ایجاد حوزه های جدید دانشگاهی برطرف شود

عصر آزادی – استاندار آذربایجان شرقی گفت: ما باید نیازهای روز اشتغال را با ایجاد حوزه های جدید در دانشگاه برطرف کنیم و تنها برای رفع نیازهایی که در ۵۰ سال قبل مورد ضرورت داشت، اکتفا نکنیم.

مجید خدابخش در سومین نشست هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی افزود: ارتباط با صنعت ارزشمند و ارتباط با دانش بنیان زمینه تولید دانش است.

خدابخش از وجود دستگاه تصفیه آب بدون استفاده از مواد شیمیایی در شرکت آب و فاضلاب شهر هشترود ابراز خرسندی کرد و این گونه ابداعات را مصداق عینی ارتباط صنعت با دانش بنیان دانست.

وی از اینکه عده زیادی در بخش های مختلف در رشته هایی غیرمتبط با تحصیلات شان فعالیت می کنند، ابراز تاسف کرد.

** رییس دانشکده  فنی و حرفه ای تبریز: اقتصادی های مبتنی بر دانش موفق ترند

رییس دانشکده فنی و حرفه ای تبریز نیز در این نشست گفت: اقتصادی که در آن، تمامی کسب و کار ها و صنایع به فراخور نیاز خود، از توزیع و کاربرد دانش در پیشبرد اهداف خود بهره می برند، موفق اند.

کیانی افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای در سطح منطقه یک کشور که شامل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل می باشد، دارای ۱۵ دانشکده و آموزشکده می باشد که با امکانات منحصر به فرد علمی، آموزشی، کارگاهی و آزمایشگاهی مجهز خدمات ارایه می کنند.

رییس دانشکده فنی و حرفه ای تبریز، سهم دانشگاه در اقتصاد دانش بنیان را این  گونه تشریح کرد: اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه و استقبال صاحبان صنایع، حضور بالای اساتید دانشگاه در صنعت و خدمات تخصصی و حضور فارغ التحصیلان در حوزه خدماتی تخصصی، راهکارهایی جهت ارتقای ارتباط دانشگاه  و صنعت محسوب می شود.

وی کلید توسعه پایدار و رشد سریع اقتصاد دانش بنیان را چالش نوینی تحت عنوان «شهر هوشمند» مطرح کرد.

وی اضافه کرد: ارتباط دانشگاه فنی و حرفه ای با صنعت نسبتا قوی تر است و بالای ۷۰ درصد دانشجویان آن شاغل یا دارای کارگاه هستند.

 

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.