آخرین خبرها

راه اندازی سیستم PACKS برای اولین بار در شمال غرب کشور

عصرآزادی_مدیر درمان تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی دوشنبه به مناسبت هفته تامین اجتماعی و بهزیستی در بیت امام جمعه استان در جمع مسئولین و خبرنگاران،خبر از راه اندازی سیستم packs دربیمارستان ها برای اولین باردر شمال غرب کشور داد.

نیکنام از امکانات و مزایای سیستم packs چنین تشریح کرد: ارائه خدمات به صورت الکترونیکی قابل ارائه است و نیازی به کاغذ وجود ندارد و حتی امکان عمل از راه دور را به دکتر متخصص میدهد. در کل مراکز درمان مستقیم دفترچه ها حذف شده اند و تنها با کد ملی تمامی بیمه شدگان قابل شناسایی هستند و میتوانند از تمامی خدمات استفاده کنند که از سال قبل این طرح عملیاتی شده و بدون عیب و نقص در حال اجرا است.

وی تشکیلات درمان مستقیم استان را ۲ بیمارستان عالی نصب و ۲۹ بهمن نام برد که جمعا دارای ۴۰۰ تخت می باشند که به ۲ میلیون نفراز بیمه شدگان و سایر مردم آماده ارائه خدمات پزشکی هستند. همچنین ۳ درمانگاه در تبریز و ۹ درمانگاه در شهرستان ها وجود دارد که به صورت دو شیفته هستند.  دردرمان مستقیم بیمارستان ها دارای  ۴۸ عدد تخت ویژه میباشد که عبارت اند از:ICU،NICU،CCU  که در شهر فوق العاده مورد نیاز است و تمامی بخش های تخصصی و فوق تخصصی در این دو بیمارستان موجود می باشد.

وی افزود: در سال گذشته حدود ۹۷۰  میلیارد تومن برای درمان بیمه شدگان هزینه شده است که ۲۸۰ میلیارد تومن آن درمان مستقیم و ۶۹۰ میلیارد تومن آن درمان غیر مستقیم است و در سال ۹۶ شروع به ارتقا کیفیت و کمیت داده ایم که در ارتقا کیفیت خدمات حدود ۶٫۵ میلیارد تومان بهسازی شده و موجب افزایش رضایت بیمه شدگان شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی خبر از خرید ۱۴ میلیارد تومن تجهیزات پزشکی جدید در سال قبل داده که باعث راه اندازی دستگاه سی. تی. آنژیو  برای اولین بار در شمال غرب شده است.

وی از اجرای یک طرح جدید در حوزه محیط زیست که برای اولین بار در ایران و در بیمارستان عالی نصب که در روز ۴۰۰ متر مکعب آب مصرفی این بیمارستان است خبرداد.در این طرح که آب مصرفی بیمارستان به طور کامل از فیلتر های تصفیه و میکروبی گذر داده میشود و بازیافت شده  و در آبیاری فضای سبز بیمارستان استفاده و در منبع ها ذخیره میشود.

وی از احداث ۷۰۰ متر مربع ساختمان جدید درمانگاهی احداث شده در بیمارستان ۲۹ بهمن و سه درمانگاه به متراژ ۲۸۰۰ متر در شهرهای هشترود، ملکان، عجب شیر که در دست احداث است، خبر داد.

نیکنام از روند احداث بیمارستان ۳۲۷ تخت خوابی درشهرک خاوران که از  دو سال قبل در ۲۵ تیر ماه ۹۵ کلنگ زنی شده وهمچنان با مشکلات فراوان از جمله اعتبارو زمین مواجه است انتقاد کرد.

 

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.