آخرین خبرها

تامین اجتماعی، ضامن عدالت اجتماعی

عصر آزادی_مدیر کل تامین اجتماعی استان امروز به مناسبت هفته تامین اجتماعی در نشست خبری اعلام کرد که سازمان تامین اجتماعی استان  دارای ۲۸ شعبه میباشد.

سمساری در ادامه با توجه به اینکه سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی نام گرفته و جهت گیری سازمان در تحقق شعار سال ۹۷ است به بخشودگی جرائم بیمه اشاره کرد.

وی در خصوص بخشودگی جرائم بیمه کارفرما و کارگاه ها چنین اظهار داشت: ۱۹۲ میلیارد تومان بدهی کارگاه ها تقسیط شده که ۵۲ میلیارد تومان آن جرائم دیر پرداخت است که اگر کار فرمایان کارگاه ها به موقع اقساط خود را پرداخت کنند از این بخشودگی جرائم برخوردار میشوند. همه این خدمات در جهت حفظ اشتغال موجود و اشتغال زایی در جهت تسهیل امور کارفرما ها صورت گرفته است که اگر کار فرماها، فارغ التحصیلان دانشگاه ها را به کار گیرند و یا آن هایی که سه ماه است  در کاریابی ها ثبت نام کرده اند استفاده کند از ۲۰ درصد حق بیمه سهم کار فرما معاف است.

وی در جهت روان سازی امور تقسیط بلند مدت بدهی کارفرما بیان کرد: مدت بدهی کارفرما تا۴۵ قسط قابل تقسیط است و میز خدمت که مورد تاکید مقامات استان است در ۲۸ شعبه به صورت کامل اجرا شده است که در میز خدمت به جامعه بزرگ بیمه شدگان و کار فرما ها و مستمرها ارائه خدمات میکنند. در میز خدمت تمامی همکاران مستقر درشعبه، در جهت ارائه خدمات سریع و آسان به مخاطب ها مشاکرت دارند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان افزود: ۸۰ در صد خدمات به  صورت غیر حضوری ارائه میشود که از طریق سایت سازمان و پورتال ها تعبیه شده مراجه کنندگان میتوانند از خدمات مورد نظر استفاده کنند.

وی اضافه کرد: درسه ماه اول سال ۹۷، ۵۶۴ میلیارد تومن مستمری بلند مدت پرداخت شده است که ماهانه ۱۹۰ میلیارد تومن مستمری پرداخت شده است.همچنان در سه ماه اول ،۹۷ ۴۲ میلیارد تومن مقرره بیکاری پرداخت شده است که ماهانه ۱۵ میلیارد تومن مقرره پرداخت شده است.

 

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.