آخرین خبرها

۱۰۰۰ فعالیت توسط آستان قدس رضوی آذربایجان شرقی اجرا میشود

عصر آزادی _ مدیر دفتر آستان قدس رضوی آذربایجان شرقی  یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران، از شروع مراسمات دهه کرامت از ۲۳ تیرماه  خبر داد و گفت:  ۳۰ تا ۳۵ کشور دیگر تحت تاثیر برنامه های دهه کرامت قرار می گیرند.

سردار شاکری در خصوص برنامه ها و  اقدامات پیش بینی شده  برای دهه کرامت  بیان کرد: حدود یکهزار فعالیت در استان در طی این ۱۰ روز در ۶۲ شهر و شهرستان و ۳۰ روستای آذربایجان شرقی در ۷ محور و ۴۰ عنوان برگزار خواهد شد.

وی این هفت محور برنامه های دهه کرامت را شامل محورهای معرفتی معنوی، تربیتی، آموزشی و علمی، فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و سازندگی برشمرد.

وی، ثمره برگزاری برنامه های دهه کرامت را ارتقای سطح همبستگی و وحدت، تحرک و کار آفرینی، خود باوری و خود اتکایی و ایجاد بستر وجدان کاری نام برد.

مدیر دفتر آستان قدس رضوی آذربایجان شرقی همچنین از شکوفه های نو، دیدار با کارگران و دانشجویان و کشاورزان، دلجویی از معلولین و زندانیان، دیدار از روستاهای محروم، خدمت رسانی از طریق مشارکت با بسیج سازندگی، دیدار با سربازها، دیدار با ورزشکاران، دیدار با کودکان بی سرپرست، حضور در مراکز ترک اعتیاد و برگزاری مسابقات ملی کتاب خوانی به همت مسئولین کتاب خانه های عمومی به منظور ترویج فرهنگ کتاب خوانی رضوی را برخی از عناوین یکهزار برنامه دهه کرامت ذکر کرد.

وی از جمله اولویت های سازمان قدس رضوی را شناسایی توانایی ها و ظرفیت ها در حوزه های مختلف دانست و گفت: ایران از جمله کشورهایی هست که نتوانسته است از ظرفیت های خود به صورت تمام و کمال استفاده کند.

وی همچنین از ایجاد ۲۸ کانون حرفه ای و تخصصی در استان در عرصه های هنر، شعر و ادب و  رسانه خبر داد.

شاکری افزود: حدود ۳۰۰۰ نفر در آذربایجان  شرقی از طریق مراجعه حضوری و با مراجعه به سایت ها ثبت نام کرده اند تا خادم افتخاری آقا علی بن موسی الرضا بشوند که از این تعداد پرونده ۹۰۰ نفر تکمیل شده است.

وی اضافه کرد: برای اینکه ظرفیت های موجود جامعه را از این خدمت و خادمی محروم نکنیم در ۱۸ شهر آذربایجان شرقی دفتر رابطین امام رضا  شروع به فعالیت کرده اند.

 

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.