آخرین خبرها

رویدادهای بین المللی فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ اعلام شد

عصر آزادی – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ما باید میدان را برای بخش خصوصی باز و از پیشنهادات شان استقبال کنیم، ویژه برنامه های  بین المللی فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ را اعلام کرد.

رحیم  شهرتی فر با اشاره به برگزاری همه ساله همایش مشروطه توسط دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: امسال بنا داریم با تجمیع  این  ۲ برنامه ، آیین بزرگداشت سالروز مشروطه  را با عظمت و شکوه  بیشتری برگزار کنیم.

وی اظهار داشت: افتخارات تبریز بسیار است که از جمله شاخص ترین آنها در تاریخ  معاصر می توان به حضور پرشور و موثر مردم و مبارزان و مجاهدین در به ثمر رسیدن انقلاب مشروطیت اشاره کرد.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری هر چه بهتر جشنواره تئاتر به عنوان یکی دیگر از برنامه های بین  المللی فرهنگی تبریز ۲۰۱۸  تشریح کرد: جشنواره تئاتر از این رو اهمیت مضاعف دارد که  تبریزبه عنوان شهر اولین ها، پیشرو در شروع هنر نمایش و تشکیل گروه های نمایش و تئاتر در ایران است و ما باید در این باره بهره کافی را ببریم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به ضرورت برگزاری هر چه آبرومندانه تر همایش بین المللی صائب تبریزی  در خصوص اهمیت معرفی این  شاعر بلندآوازه کشورمان گفت: صائب تبریزی از خاک تبریز است، ما باید همت کنیم او را به نحو احسن معرفی کنیم و به خاطر برگزاری کنگره صائب شاهد حضور اندیشمندان خارجی و داخلی در حوزه ادب و شعر فارسی در استان اذربایجان شرقی باشیم.

شهرتی فر از شمس تبریزی به عنوان یکی دیگر  از افتخارات ایران و تبریز یاد کرد و بیان کرد: شمس تبریزی  یک سرمایه فرهنگی و مایه افتخارایران و تبریز است و مردم در بسیاری از کشورهای اسلامی از قبیل ترکیه، افغانستان، تاجیکستان، آذربایجان به واسطه مثنوی معنوی با او  به خوبی آشنا هستند؛ بر این اساس همایش بین المللی شمس تبریزی نیز به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی افزود:جشنواره تئاترالف با رویکرد صلح جهانی جمهوری اسلامی طراحی شده که متناسب با حوزه گردشگری و تبریز ۲۰۱۸ است.

دبیر ستاد استانی بزرگداشت تبریز ۲۰۱۸ نیز گفت: بودجه ۱۸ میلیارد تومانی جاری سازمان برنامه ریزی به استان ابلاغ شده است و ۸۰ مورد از برنامه هایی که شهرداری در راستای  تبریز ۲۰۱۸ تدوین کرده است، باید عملیاتی بشود.

مرتضی آبدار از اینکه شهرداری تبریز برنامه های زیادی را در راستای تبریز ۲۰۱۸  اجرا کرده، اما انعکاس بیرونی نداشته است، انتقاد کرد. 

وی از برگزاری مسابقات فوتسال تبریز، مسابقات بین المللی تیر اندازی با کلت در پاییز و مسابقات وزنه برداری پیشکسوتان قهرمانی آسیا به عنوان  برخی از مسابقات ورزشی بین المللی در راستای تبریز ۲۰۱۸ نام برد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.