آخرین خبرها
آغاز برداشت گل محمدی

آذربایجان شرقی رتبه چهار کشوری در تولید گل محمدی را به خود اختصاص داد

عصر آزادی – رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی بیان کرد:این استان با ۲۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت و تولید سالانه ۶۰۰۰ تن تولید گل محمدی جایگاه چهارم کشوری را به خود اختصاص داد.
اکبر فتحی روز دوشنبه در هشتمین جشنواره برداشت گل محمدی در روستا عنصرود از حمایت سرمایه گذاران متقاضی در قسمت صنایع تبدیلی نظیر گلاب گیری و اسانس گیری خبر داد .
وی با اشاره به اینکه برداشت گل به دو روش تازه چینی و غنچه چینی انجام میشود،گفت:حدود ۲۱۰۰ تن گل محمدی با عملکرد ۳٫۴ تن در هکتار از باغ های شهرستان اسکو برداشت و روانه کارگاه های عرق گیری و بازار میشود.
وی افزود:علاوه بر کارگاه های عرق گیری سنتی درشهرستان ،یک واحد صنعتی (شرکت عصاره ناب سهند) نیز با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰۰ تن عرقیات گیاهی و ۰٫۱ تن انواع اسانس گیاهی نسبت به گلاب گیری و اسانس گیری از گل محمدی فعالیت میکند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیشترین سطح زیر کشت گل محمدی در این شهرستان را متعلق به روستاهای گنبرف،کرد آباد،مجارشین و عنصرود دانست و گفت: با توجه به اینکه شهرستان اسکو قطب تولید گل محمدی در استان می باشد، اصلاح گلستان های موجود در شهرستان به منظور ارتقاء کیفیت در قالب سند تدبیر توسعه شهرستان در حال اجراست و تاکنون ۷۰ هکتار از این گلستان ها اصلاح شده است.
وی افزود: عملیات اصلاح نژاد جهت معرفی ارقام با کیفیت از نظر میزان محصول و مواد موثره موجود در گل(توسط مراکزتحقیقات) و جذب سرمایه گذار جهت احداث واحد فرآوری مدرن با تکنولوژی روز از برنامه های این سازمان است.
فتحی افزود: عمده گل‌های برداشت شده برای مصارف غذایی(تولید مربا و ادویه) و همچنین فرآوری در سطح استان و یا سایر استان‌ها عرضه می‌شود و مقدار محدودی از گل‌های تولیدی نیز در خود شهرستان خشک و در طول سال به صورت خشک شده به بازارهای منطقه ارسال می‌شود.
وی کم توقع، زودبازده بودن، مقاوم به آفت و بیماری، درآمدزایی و اشتغال زایی بالا و فرآوری سهل را از مهمترین مزایای گل محمدی عنوان کرد و گفت: گل محمدی نسبت به شرایط نامساعد محیطی متفاوت، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و از مهم ترین صفات گل محمدی دوام و سازگاری آن نسبت به خشکسالی، سرما و خاک کم حاصلخیز است.
گل‎ محمدی باید حداکثر تا ساعت ۱۰ صبح چیده شده و زمانی برداشت شوند که شبنم آن‎ها خشک نشده باشد، چرا که این شیوه چیدن باعث افزایش اسانس می‌شود، با گذشت زمان و در انتهای فصل برداشت، مقدار و کیفیت محصول برداشتی گل محمدی کاهش پیدا می‎کند.
کشت گل محمدی به طور عمده در استان های فارس،کرمان، اصفهان و آذربایجان شرقی انجام می شود و این استان ها به ترتیب مقام های اول تا چهارم سطح زیرکشت گل محمدی را در ایران به خود اختصاص داده اند.برداشت گل محمدی از اوایل تیرماه در شهرستان اسکو آغاز می شود و تا اواخر تیرماه ادامه می یابد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.