آخرین خبرها

دستیار سر مربی تراکتور سازی تبریز انتخاب شد

در روزهای گذشته خبری مبنی بر انتخاب یکی از چهره های شناخته شده فوتبال کشورمان به عنوان دستیار “جان توشاک”، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی، دررسانه ها منتشر و این سوال را در ذهن مخاطبان برانگیخت که وی کیست؟
اماکنجکاوی در خصوص مشخصات دستیار توشاک خیلی طول نکشیدومشخص شد که امیرحسین پیروانی، سرمربی سابق تیم‌های ملی جوانان و امید کشورمان درحالی با عقد قراردادی به عنوان مربی و دستیار اول جان است.
توشاک سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی انتخاب شد،انتخاب پیروانی به دستیاری سرمربی تراکتورسازان، موجی از خوشحالی را دربین “پرشورها” باعث شد، زیرا پیروانی کارنامه موفقی در طول فعالیت حرفهای خود به عنوان مدیر فوتبالی دارد.

امیرحسین پیروانی متولد ۲۵ شهریور ۱۳۴۶ در شیراز است که فوتبال خود را درتیم‌های امید، جوانان و بزرگسالان فجر سپاسی سپری کرد و پس از خداحافظی با دنیای بازیگری در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را به عنوان مربی در سرخ‌پوشان دلوار افزار در فوتبال ایران شروع کرد. وی در سال ۸۶ به عنوان سرمربی داماش گیلان انتخاب شد. این مربی ۵۱ ساله در سال ۸۷ هدایت ابومسلم خراسان را برعهده گرفت. پیروانی پس از جدایی از جمع مشهدی‌ها در تیم‌های سایپا البرز و تیم زیر ۲۳ سال ایران فعالیت خود را به عنوان دستیار ادامه داد تا با کسب تجربه بیشتر دوباره به عرصه سرمربی‌گری برگردد.
وی پس از وقفه کوتاهی دوباره به عنوان سرمربی در تیم‌های گهر درود و پارسه تهران در لیگ دسته یک فعالیت کرد. اما دوره اوج این مربی شیرازی به تیم جوانان ایران بازمی‌گردد جایی که با قبول هدایت تیم جوانان در سال ۹۳ موفق شد این تیم را بعد از ۱۶ سال به جام جهانی رسانده و همچنین بعد از ۴۰ سال توانست اولین پیروزی ایران در جام جهانی را به ارمغان بیاورد.
​همین موفقیت باعث شد در سال ۹۶ به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شود،اما پس از مدتی پاره‌ای از اختلافات موجب قطع همکاری او با فدراسیون شد.
لازم به ذکر است؛ مربی جدید تراکتورسازان تحصیلات خود را در رشته حقوق قضایی تا مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی به پایان رسانده و هم‌اکنون به عنوان دانشجوی ترم آخر در مقطع دکترا تربیت‌بدنی است. پیروانی دارای مدرک مربیگری حرفه‌ای آسیا و بین‌المللی آلمان بوده و مدرس رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.