آخرین خبرها

نخستین مدال دو و میدانی قهرمانی آسیا برای دختران ایرانی

 ریحانه آرانی دختر پرتابگر ایرانی توانست در رقابت های دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا با کسب مدال برنز در رشته پرتاب چکش نخستین مدال تاریخ این رشته زنان را برای کشورمان کسب کند.

به گزارش عصرآزادی، در جریان برگزاری هجدهمین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا که به میزبانی ژاپن در حال برگزاری است، آرانی موفق شد با ثبت رکورد ۵۵٫۴۶ متر ضمن شکستن رکورد ملی پرتاب چکش جوانان ایران به مدال برنز این دوره از رقابت‌ها دست یابد.
او با کسب این مدال به عنوان نخستین ورزشکار دختر مدال آور دو و میدانی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا تاریخ ساز شد.
در رقابت های پرتاب چکش دختران، ورزشکاری از چین با رکورد ۶۵٫۰۰ متر به عنوان قهرمانی رسید، پرتابگر دیگری از چین با پرتابی به طول ۵۶٫۴۰ مترعنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد و ورزشکارانی از ژاپن و قطر نیز عنوان های چهارم تا پنجم را کسب کردند.
میلاد ناصح جهانی (۴۰۰ متر)، مهدی پیرجهان (۴۰۰ متر با مانع) از آذربایجان شرقی، امید امیریان (۸۰۰ متر)، عبدالرحیم در زاده ( ۸۰۰ متر و ۱۵۰۰ متر) از استان سیستان و بلوچستان، سید امیر زمانپور (۱۵۰۰ متر و ۵۰۰۰ متر) از استان همدان، محمود منصوری (پرتاب دیسک) از استان اردبیل، حسین رسولی (پرتاب دیسک) از استان مرکزی، امیر حسین درویشی (پرتاب وزنه) از استان اصفهان، رضا کفایتی (دهگانه)، ریحانه آرانی (پرتاب چکش) از استان تهران، ۱۰ورزشکار اعزامی کشورمان به این رقابت ها هستند.
هجدهمین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا طی روزهای ۱۷ تا ۲۰ خرداد ماه در شهر گیفو ژاپن برگزار می‌شود.
نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.