آخرین خبرها

 دل بوسکه : نباید تیم ملی فوتبال ایران را دست کم گرفت

دل بوسکه در مادرید درپاسخ به این سوال که گروه دوم جام جهانی ۲۰۱۸ را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار داشت: به نظر من، گروه سختی است در مسابقات جام جهانی‌ ۲۰۱۸، نباید هیچ تیمی را دست کم گرفت، زیرا تو را غافلگیر می‌ کنند .

تیم های ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران ، پرتغال، اسپانیا و مراکش در گروه دوم جام جهانی ۲۰۱۸ قرار دارند.
بیست و یکمین دوره جام جهانی‌ فوتبال از ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیرماه امسال در کشور روسیه برگزار خواهد شد .
دل بوسکه در پاسخ به این پرسش، با توجه به آشنائی «کارلوس کی‌ روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از فوتبال اسپانیا و پرتغال چه نوع رقابتی (تاکتیکی و تکنیکی)بین تیم های ایران با اسپانیا و ایران با پرتغال پیش بینی‌ می‌ کنید، تصریح کرد: اینکه کی‌ روش دو تیم اسپانیا و پرتغال را به خوبی‌ می‌ شناسد ، یک امتیاز مثبت برای او و تیم ملی فوتبال ایران است.
وی خاطرنشان کرد که نباید فراموش کنیم، ایران در مرحله مقدماتی و انتخابی جام جهانی‌ ۲۰۱۸، دیدارهای بسیار خوبی‌ را انجام داد و به همین دلیل معتقدم باید مواظب آن بود و ایران را دست کم نگرفت به ویژه وقتی‌ که فردی نظیر کی‌ روش سرمربی این تیم است.
سرمربی پیشین اسپانیا با بیان اینکه « کی‌ روش با تیم ملی‌ فوتبال ایران، بازی های سختی را در پیش روی سه تیم دیگر گروه قرار خواهد داد»، گفت: در فوتبال نباید اختلاف سطح بازی را نگاه کرد بلکه باید پذیرفت تیم مقابل همیشه مشکل ساز خواهد بود.
دل بوسکه درباره تیم کنونی اسپانیا اظهارداشت: اسپانیا بازی های خوب و شایسته ای‌ را در مرحله مقدماتی و در مرحله بعد از جمله در مقابل تیم های ملی‌ مطرح جهان‌ انجام داده است .
وی گفت :اسپانیا تیم خوبی‌ دارد و این به ما دلگرمی‌ و امیدواری می‌ دهد که بازی های خوبی‌ را در جام جهانی ارائه دهیم .
تیم ملی فوتبال اسپانیا که به «ماتادورها» شهرت دارد، چهارده مرتبه حضور در ادوار مختلف جام جهانی را تجربه کرده است.
این تیم در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی با سرمربیگری دل بوسکه برای نخستین بار قهرمان جهان شد.
گل «آندرس اینیستا» در دقیقه ۱۱۸ دیدار پایانی برابر هلند، اسپانیا را به جام قهرمانی رساند.
همچنین این تیم سه مرتبه در سال های ۱۹۶۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ به قهرمانی جام ملت های اروپا رسیده است.
دل بوسکه ۲۳ دسامبر سال ۱۹۵۰در سالامانکای اسپانیا به دنیا آمد.
او از دوران کودکی در رئال مادرید بازی می‌کرد و با این تیم به عنوان بازیکن، پنج بار قهرمانی لیگ و چهار قهرمانی جام حذفی اسپانیا را به دست آورد و برای تیم ملی اسپانیا نیز هجده مرتبه به میدان رفت.
سرمربی پیشین اسپانیا در قواره سرمربیگری، رئال مادرید را به دو قهرمانی لالیگا رساند و دو مرتبه لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا را برای کهکشانی ها به ارمغان آورد.
قهرمانی سوپرجام اروپا، سوپر جام اسپانیا و جام باشگاه های جهان از دیگر افتخارات مرد آرام اسپانیا در رئال مادرید بود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.