آخرین خبرها

زمان مزایده باشگاه تراکتورسازی اعلام شد

سرپرست باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی تبریز با اشاره به برنامه واگذاری آن اعلام کرد: باشگاه در بازه زمانی بیست و دوم تا بیست و چهارم اردیبهشت ماه جاری به مزایده گذاشته می شود.

به گزارش عصرآزادی به نقل از روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی، عباس الیاسی روز دوشنبه گفت: نخستین مرحله واگذاری این بود که صاحبان سهام به طور کتبی موضوع را اعلام کنند و این اتفاق محقق شد و آنان نامه واگذاری را ارسال کردند.
وی افزود: مرحله دوم واگذاری باشگاه تراکتورسازی شفاف سازی مسائل مالی است؛ در هر پروژه واگذاری، شفاف سازی مالی مهم ترین موضوع محسوب می شود. از سوی دیگر ما چه بتوانیم تیم را واگذار کنیم و چه این امر میسر نشود، شفاف سازی مالی باید صورت بگیرد، از این رو معاونت مالی باشگاه شبانه روز تلاش می کند تا به نتیجه برسد.
وی درباره اینکه آیا باشگاه از طریق مزایده واگذار می شود، بیان کرد: واگذاری باید از طریق مزایده و به طور رسمی و قانونی انجام شود. حسابرس های قانونی باشگاه مراحل قانونی را انجام می دهند و مساله مهم این است که نحوه واگذاری به شکلی نباشد که فقط رفع مسئولیت شود؛ بخش خصوصی که می خواهد باشگاه را در اختیار بگیرد باید اصلح باشد که این اصلح بودن را یک کمیته تشخیص خواهد داد.
سرپرست تراکتورسازی اضافه کرد: من شعار نمی دهم، اما تراکتورسازی یک پروژه ملی است. تغییر و تحول و واگذاری اش نباید سطحی انجام شود، باید قانونمند، منضبط و دقیق انجام شود.
وی در پاسخ به این سوال که اگر واگذاری صورت نگیرد، تکلیف تیم چه می شود، گفت: برنامه ما فعلا خصوصی سازی است که انشاءالله به شکلی خوب اتفاق می افتد؛ اما در صورتی که گزینه اصلح جلو نیاید، تیم به طور قطع بلاتکلیف نمی ماند و آن وقت مجمع باید درباره شرایط تیم تصمیم بگیرد. اطمینان می دهم در این صورت هم محکم و استوار کارمان را جلو می بریم و تیم هرگز شرایط قبلی را تجربه نمی کند.
الیاسی ادامه داد: من صادقانه جلو آمدم و با همین صداقت حرف می زنم. الان هم قول می دهم که شرایط خوبی برای باشگاه رقم بخورد. مهدی کیانی شاهد است که چه اتفاقاتی رقم خورده است و چه حرف هایی زده ایم. قطع به یقین اگر موضوع خصوصی سازی هم به نتیجه نرسد(که انشاءالله می رسد) مسائل باشگاه با قدرت ادامه می یابد.
وی همچنین درباره موضوع تمدید قرارداد با ساغلام خاطرنشان کرد: آقای ساغلام قبل از اینکه از ایران برود، در جلسه ای با ما شرکت کرد. من او را انسانی باشخصیت، حرفه ای و توانمند دیدم. صادقانه وضعیت باشگاه را برای ساغلام توضیح دادم. او از وضعیت فعلی باشگاه ناراضی بود، از امکانات ضعیفی که در اختیارش گذاشته بودند، ناراحت بود. من هم از او خواهش کردم که بازی با فولاد را بگذراند.
وی تشریح کرد: از نظر حرفه ای ساغلام باید اولویت ما برای فصل آینده باشد. قلبا هم دوست دارم ساغلام بماند و نظر شخصی ام این است که او می تواند کمک کند، اما فعلا تمرکزمان روی خصوصی سازی است و تا زمانی که این موضوع به نتیجه نرسد، نمی توانیم کاری درباره موضوعات دیگر انجام دهیم.
سرپرست باشگاه تراکتورسازی درباره مذاکره با برخی مربیان دیگر افزود: هرگز با هیچ کس صحبتی نکرده ام. نظر شخصی من روی ماندن ساغلام است اما همان طور که گفتم باید ابتدا تکلیف خصوصی سازی روشن شود.
وی خواسته اش از هواداران تراکتورسازی را نیز این گونه بیان کرد: از هواداران خوب مان می خواهم تیم را حمایت کنند. من صادقانه جلو آمدم و با آنها رو راست بودم. هواداران کمک کنند تا شرایط خوبی برای باشگاه در آینده رقم بخورد.
باشگاه فرهنگی- ورزشی تراکتورسازی از باشگاه های قدیمی و ریشه دار فوتبال کشورمان با حدود ۵ دهه قدمت محسوب می شود که بازیکنان بزرگی را تربیت و تحویل داده است.
تیم فوتبال تراکتورسازی که حضور ۸۰ هزار نفری هواداران آن در سال های اخیر به نمادی برای هیجان و شور و شوق در فوتبال ایران تبدیل شده است، فصل گذشته را با ۳۴ امتیاز و رتبه دهمی جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور به پایان برد.
این تیم در فصل گذشته دو مربی را به خدمت گرفت؛ نیم فصل نخست را یحیی گل محمدی، هدایت سرخپوشان تبریزی را به عهده داشت و در نیم فصل دوم نیز ارطغرل ساغلام، سرمربی ترکیه ای سکان هدایت تیم را به عهده گرفت.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.