آخرین خبرها

بازی‌به‌بازی با تراکتور در لیگ هفدهم/ عملکرد ضعیف سرخپوشان با میانگین ۱٫۱۳ امتیاز برای هر بازی

بررسی عملکرد تراکتورسازی در لیگ هفدهم به صورت بازی به بازی نشان می‌دهد که این تیم عملکردی ضعیف را از خود به ثبت رسانده است.

به گزارش عصرآزادی به نقل از نصر، هفدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور روز گذشته (جمعه) به اتمام رسید و تیم تراکتورسازی با قرار گرفتن در رتبه دهم جدول رده‌بندی ضعیف‌ترین عملکرد خود در تاریخ حضورش در لیگ برتر را به ثبت رساند.

تیم تراکتورسازی از ابتدای فصل جاری با مشکلات زیادی روبه‌رو بود و این مشکلات در نهایت به نتایج ضعیف، حواشی، اعتراض، دلخوری و خیلی از مسائل دیگر در تیم اول تبریز منجر شد.

با مرور تک‌تک بازی‌های تراکتورسازی از ابتدا تا انتهای فصل می‌توان فهمید که سرخپوشان تبریزی فراز و نشیب‌های زیادی داشتند.

در زیر نگاهی به تک‌تک بازی‌های تراکتورسازی در لیگ هفدهم انداختیم:

استقلال خوزستان یک – تراکتورسازی صفر

(پنجشنبه، ۵ مرداد ۹۶، ورزشگاه غدیر اهواز)

تیم تراکتورسازی در حالی در اولین بازی خود در لیگ شانزدهم به میدان رفت که در این بازی عملکرد خوبی داشت، اما در نهایت روی اشتباه عجیب دروازه‌بانش در دقایق پایانی دروازه خود را باز شده دید و در نهایت اهواز را بدون امتیاز ترک کرد. یحیی گل‌محمدی با چند غایب پا به اهواز گذشته بود، اما نمایشی که شاگردان او داشتند، هواداران تراکتورسازی را به تیم‌شان امیدوار کرد.

تراکتورسازی یک – پرسپولیس ۲ (پنجشنبه، ۱۲ مرداد ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

تراکتورسازی که از حضور در نقل‌وانتقالات محروم بود، در دومین بازی هم به مصاف مدافع عنوان قهرمانی رفت. تراکتورسازان در خانه باز هم عملکرد از خودشان به نمایش گذاشتند و در پایان بازی حتی به عقیده پرسپولیسی‌ها شانس رسیدن به یک امتیاز را هم داشتند، اما با بدشانسی در خانه بازنده شدند تا دومین شکست متوالی‌شان را تجربه کنند.

استقلال یک – تراکتورسازی صفر (جمعه، ۲۰ مرداد ۹۶ – ورزشگاه آزادی تهران)

در سومین بازی، نوبت به استقلال رسید که در ادامه قرعه سخت تراکتورسازی مقابل این تیم قرار بگیرد. شلیک سه امتیازی سرور جپاروف هم کافی بود که تراکتورسازان دروازه‌شان را در ورزشگاه آزادی باز شده ببینند و با متحل شدن سومین شکست متوالی‌شان در قعر جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار بگیرند.

تراکتورسازی ۲ – نفت تهران یک (پنجشنبه، ۲۶ مرداد ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

بازی مقابل نفت تهران، پایان روزهای تلخ یحیی و آغاز روزهای خوب او در تبریز بود. تیمِ گل‌محمدی اگرچه مقابل نفت تهران در دقایق پایانی از روی نقطه پنالتی پیروز شد، اما به قول خود او، قورباغه بزرگش که نبردن بود را قورت داد! تراکتورسازی موفق شد مقابل نفت تهران به پیروزی برسد و اولین سه امتیاز خود در لیگ هفدهم را به دست بیاورد.

سایپا صفر – تراکتورسازی ۲ (سه‌شنبه، ۳۱ مرداد ۹۶ – ورزشگاه دستگردی تهران)

تراکتورسازی در ادامه بازی‌های خوبی که انجام می‌داد، این‌بار موفق شد در تهران از سد سایپا عبور کند. شاگردان یحیی گل‌محمدی با پیروزی در بازی پرحاشیه هفته پنجم، خودشان را حسابی از رده‌های پایینی جدا کردند و به میانه‌های جدول رسیدند. اگرچه علی دایی در پایان بازی معتقد بود که تراکتورسازی فقط دو فرصت داشت که هر دوی آنها هم به گل تبدیل شد، اما همین سه امتیاز تراکتورسازی را به ایده‌آل‌ترین شرایط خود رساند.

تراکتورسازی یک – سیاه‌جامگان یک (جمعه، ۲۴ شهریور ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

تساوی بد موقع مقابل سیاه‌جامگان، تراکتورسازی را بار دیگر با چالش مواجه کرد. بازی مقابل سیاه‌جامگان به‌نوعی اولین نمایش ضعیف تراکتورسازی در فصل جاری بود. مصاحبه‌های تندی شاگردان گل‌محمدی علیه اتلاف وقت بازیکنان سیاه‌جامگان هم نتوانست مانع از بروز مشکلات برای تراکتورسازی شود.

تراکتورسازی یک – پدیده ۲ (جمعه، ۳۱ شهریور ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

تراکتورسازی یاد گرفته بود که وقتی وارد بحران می‌شود، خیلی سخت از آن خارج شود! دومین تیم مشهدی، چهارمین باخت تراکتورسازی در لیگ هفدهم را هم رقم زد تا شاگردان یحیی گل‌محمدی بار دیگر به رده‌های انتهایی جدول رده‌بندی نزدیک شوند. پدیده که در آن مقطع در اوج قرار داشت، تراکتورسازی را در تبریز از پیش‌رو برداشت تا شکتی دیگر در کارنامه یحیی گل‌محمدی ثبت شود.

گسترش فولاد یک – تراکتورسازی ۲ (پنجشنبه، ۶ مهر ۹۶ – ورزشگاه بنیان دیزل تبریز)

گسترش فولادی که هدایتش را لوکا بوناچیچ برعهده داشت، جور بازی بد تراکتورسازی را کشید و با تقدیم یک پیروزی در دربی تبریز، سه امتیازی شیرین را به حساب شاگردان یحیی گل‌محمدی ریخت. بعد از این بازی اگرچه لوکا بوناچیچ از هدایت گسترش فولاد برکنار شد، اما یحیی گل‌محمدی توانست جایگاهش را در تراکتورسازی مستحکم کند.

تراکتورسازی صفر – ذوب‌آهن صفر (سه‌شنبه، ۹ آبان ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

هوای سرد تبریز در نهایت به انجام یک بازی سرد و کسل‌کننده منجر شد که نتیجه‌ای جز تساوی بدون گل در بر نداشت. تساوی در این بازی اگرچه دردی را از دو تیم دوا نکرد، اما تراکتورسازی موفق شد دومین کلین‌شیت خود را بعد از ۱۱ هفته به ثبت برساند و امیر قلعه‌نویی هم در هوای سرد تبریز بدون امتیاز به اصفهان برنگردد.

سپاهان ۳ – تراکتورسازی صفر (دوشنبه، ۲۹ آبان ۹۶ – ورزشگاه نقش جهان اصفهان)

تراکتورسازی که برای این بازی سه بازیکن تاثیرگذارش را در اختیار نداشت، با اشتباهات فردی متعدد در اصفهان با یک نمتیجه سنگین مقابل سپاهان شکست خورد. شاگردان گل‌محمدی در این بازی باز هم روی شوت از راه دور وضعف عجیب فرزین گروسیان روی این ضربات سه بار دروازه‌شان را باز شده دیدند تا در نهایت بدون امتیاز به تبریز برگردند.

تراکتورسازی ۲ – سپیدرود یک (شنبه، ۴ آذر ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

یحیی گل‌محمدی در این بازی حداقل برای یک بار هم که شده، برف تبریز را به چشم خود دید؛ بازی که قرار بود روز جمعه برگزار شود، به‌خاطر بارش شدید برف در تبریز لغو و به روز شنبه موکول شد. تراکتورسازان که خیلی علاقه‌مند به تعویق بازی بودند، روز شنبه، هفته خود را با پیروزی مقابل سپیدرود آغاز کردند، اگرچه سپیدرودی‌ها اعتقاد داشتند اگر بازی روز جمعه برگزار میشد بازی را می‌بردند.

صنعت نفت آبادان یک – تراکتورسازی یک (جمعه، ۱۰ آذر ۹۶ – ورزشگاه تختی آبادان)

هفته چهاردهم، قرارگاه تراکتورسازی و فراز کمالوند بود. تبریزی‌ها در این هفته به آبادان سفر کردند تا مقابل تیم اوج گرفته صنعت نفت آبادان قرار بگیرند. تراکتورسازی در دقایق پایانی این بازی از حریفش پیشی گرفت، اما یک پنالتی در دقایق پایانی باعث شد تا کرار جاسم دروازه تیم سابقش را باز کند و دو امتیاز حساس را از تراکتورسازی بگیرد.

تراکتورسازی یک – فولاد خوزستان یک (چهارشنبه، ۱۵ آذر ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

تراکتورسازان در این هفته‌ها بیشتر سرگرم نقل و انتقالات و جذب بازیکنان سرباز بودند. یحیی گل‌محمدی به حضور بازیکنان سربازش از هفته آینده در ترکیب می‌اندیشد و بیشتر به دنبال آزمون و خطا برای آوردن بازیکنان جدید بود. در نهایت همین موضوع هم به انجام یک بازی سرد و بی‌روح در آخرین دیدار نیم‌فصل نخست مقابل فولاد خوزستان منجر شد تا آنها به یک امتیاز این بازی خانگی بسنده کنند.

تراکتورسازی ۳ – استقلال خوزستان صفر (یکشنبه، ۳ دی ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

نخستین بازی تراکتورسازی در نیم‌فصل دوم را بدون شک می‌توان زیباترین و مقتدرترین نمایش این تیم در طول فصل نامید. شاگردان یحیی گل‌محمدی در آن بازی به حدی خوب بودند و خوب بازی کردند که دیگر جای هیچ حرف و حدیثی را باقی نگذارند؛ نمایشی که به برتری سه بر صفر سرخپوشان انجامید و البته همه را به آینده تراکتور یحیی امیدوار کرد، اما کسی نمی‌دانست که این، آرامش قبل از طوفان است.

پرسپولیس ۲ – تراکتورسازی صفر (جمعه، ۸ دی ۹۶ – ورزشگاه آزادی تهران)

تیمِ یحیی گل‌محمدی هر چقدر مقابل استقلال خوزستان خوب بود، به همان اندازه مقابل پرسپولیس از پیش باخته و ترسو ظاهر شد. تراکتورسازی در آن بازی آنقدر بد بود که یحیی هم در پایان بازی اعتراف کرد که پرسپولیس خیلی بهتر از تراکتورسازی بازی کرد؛ اعترافی که البته کار دست او داد. سرمربی تراکتورسازی در ظاهر به خاطر «تحقیر تیم محبوب آذربایجان» و در واقع به خاطر اختلاف با مدیریت باشگاه با جریمه کسر ۲۰ درصد از قرارداد مواجه شد.

تراکتورسازی صفر – استقلال صفر (جمعه، ۱۵ دی ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

در مقطعی که اختلاف در تراکتورسازی به اوج خود رسیده بود و گزینه‌های مختلفی هم برای جایگزینی گل‌محمدی مطرح می‌شد، بازی با استقلال آخرین فرصت یحیی برای ماندن در تبریز به حساب می‌آمد. تراکتورسازی در خانه مقابل استقلال هر چه زد به در بسته خورد تا با تساوی بدون گل مقابل استقلالِ اوج گرفته وضعیتش بدتر از گذشته شود.

نفت تهران ۲ – تراکتورسازی صفر (پنجشنبه، ۲۱ دی ۹۶ – ورزشگاه تختی تهران)

آخرین نمایش تراکتورسازی با یحیی گل‌محمدی، به شکست ناباورانه این تیم هم منجر شد. تراکتورسازی مقابل نفت تهران عملکرد بدی نداشت، اما دو بار غافلگیر شد و در نهایت هم تهران با شکست دو بر صفر ترک کرد. یحیی گل‌محمدی بعد از آن شکست دیگر به تبریز بازنگشت تا کارش با تراکتورسازی به اتمام برسد.

تراکتورسازی یک – سایپا ۲ (۲۸ دی ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

اولین بازی تراکتورسازی بدون یحیی گل‌محمدی با نشستن مجتبی حسینی به جای او بر روی نیمکت سرخپوشان باز هم به شکست عجیب این تیم منجر شد. تراکتورسازی مقابل سایپا یک بازی کاملاً سردرگم را به نمایش گذاشت و یک پتالتی هم از دست داد تا مشخص شود مشکل این تیم حداقل هر چه که بود، حداقل گل‌محمدی نبود.

سیاه‌جامگان صفر – تراکتورسازی صفر (جمعه، ۶ بهمن ۹۶ – ورزشگاه امام رضا مشهد)

دیدار مقابل سیاه‌جامگان نخستین حضور ارطفرول ساغلام بر روی نیکمت تراکتورسازی بود که این دیدار با تساوی بدون گل به اتمام رسید. تراکتورسازی در این بازی عملکرد متوسطی داشت و توانست یک امتیاز از تیم قعرنشین سیاه‌جامگان در مشهد بگیرد. ساغلام در پایان این بازی از ورزشگاه تازه تأسیس امام رضا مشهد تمجید کرد.

پدیده صفر – تراکتورسازی ۳ (جمعه ۱۳ بهمن ۹۶ – ورزشگاه امام رضا مشهد)

یک هفته بعد از بازی با سیاه‌جامگان، تراکتورسازی باز هم در ورزشگاه امام رضا به میدان رفت، این بار پدیده، دیگر تیم مشهدی حریف تراکتورسازی بود. ورزشگاهی که ساغلام هفته گذشته به تمجید از آن پرداخته بود، نخستین پیروزی او به عنوان سرمربی را برای تراکتورسازی رقم زد. تراکتورسازی در مشهد با اقتدار مقابل پدیده به برتری رسید و با سه امتیاز به تبریز برگشت.

تراکتورسازی ۲ – گسترش فولاد یک (چهارشنبه، ۱۸ بهمن ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

تراکتورسازی در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر، نخستین بازی خانگی‌اش با ارطغرول ساغلام را در خانه مقابل گسترش فولاد برگزار کرد. در این دیدار دروازه تراکتورسازی بعد از ۲۱۲ دقیقه باز شد، اما این تیم بازی یک بر صفر باخته را به برد دو بر یک تبدیل کرد و در دقایق پایانی دومین پیروزی متوالی خود با ساغلام را به دست آورد.

پارس جنوبی جم یک – تراکتورسازی یک (شنبه، ۵ اسفند ۹۶ – ورزشگاه تختی جم)

تراکتورسازان سرمست از گرفتن ۷ امتیاز از ۹ امتیاز ممکن با ساغلام پا به جنوب کشور گذاشته بودند، اما شاید هیچگاه فکر نمی‌کردند که قرار نیست تا ۶ هفته دیگر رنگ پیروزی را در لیگ برتر ایران ببینند! شاگردان ساغلام مقابل پارس جنوبی عملکرد بدی نداشتند و یک امتیاز گرفتند.

تراکتورسازی صفر – پیکان یک (پنجشنبه، ۱۰ اسفند ۹۶ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

همزمان با دربی پایتخت، تراکتورسازی مقابل پیکان قرار می‌گیرد. در روزی که بازیکنان تراکتورسازی عملکردی در حد فاجعه دارند، همه‌چیز تحت‌الشعاع حضور امید عالیشاه در برنامه زنده تلویزیونی قرار می‌گیرد و کسی نمی‌پرسد چرا تراکتورسازی مقابل تیم ۹ نفره حتی یک گل هم نمی‌زند، چون قرار است باخت‌ها گردن همه انداخته شود، اِلا آنهایی که مقصر اصلی هستند.

ذوب‌آهن ۳ – تراکتورسازی صفر (جمعه، ۱۰ فروردین ۹۷ – ورزشگاه فولادشهر اصفهان)

شکست مقابل پیکان، تازه آغاز روزهای بد تراکتورسازی بود؛ انگار قرار نیست تیم محبوب آذربایجان نتیجه بگیرد. این روزهای بد حالا با عملکرد ضعیف بازیکنان در اصفهان و مقابل ذوب‌آهن هم تداوم پیدا می‌کند تا ساغلام بعد از بازی بگوید «باید ببریم تا در لیگ برتر بمانیم!» حالا این کابوس سقوط به لیگ دسته اول بود که تراکتورسازی را تهدید می‌کرد.

تراکتورسازی یک – سپاهان یک (شنبه، ۱۸ فروردین ۹۷ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

باز هم همان سناریوی تکراری؛ ناکامی و البته عملکرد ضعیف. تراکتورسازی در ادامه بازی‌های ضعیفش به مصاف سپاهان رفت و این‌بار مقابل این تیم در خانه متوقف شد تا همچنان خطر سقوط به لیگ دسته یک را بیخ گوش خود احساس کند.

سپیدرود رشت یک – تراکتورسازی صفر (جمعه، ۲۴ فروردین ۹۷ – ورزشگاه سردار جنگل رشت)

کابوس لیگ هفدهم انگار نمی‌خواست دست از سر تراکتورسازی بردارد. سرخپوشان تبریزی در رشت این‌بار مقابل سپیدرود این شهر مغلوب شدند تا شاگردان علی کریمی که در منطقه خطر قرار داشتند، گام بلندی برای بقا در لیگ برتر بردارند. البته در این روز بقای تراکتورسازی در لیگ برتر هم تا حد زیادی قطعی شد، البته به لطف شکست سنگین نفت تهران، وگرنه اگر به تراکتورسازی بود شاید این تیم حتی تا هفته آخر هم برای ماندن در لیگ برتر می‌جنگید.

تراکتورسازی یک – صنعت نفت آبادان یک (یکشنبه، ۲ اردیبهشت ۹۷ – ورزشگاه یادگار امام تبریز)

۵۷۰ تماشاگر حاضر در ورزشگاه می‌توانند بهترین گواه برای نمایش عجیب تراکتورسازی باشند؛ نمایشی که بعد از بازی خود بازیکنان هم اعتراف کردند که حال روحی مناسبی برای بازی کردن نداشتند. بازی بی‌جان، سرد و کسل‌کننده تبریز صدای همه را در آورد و در نهایت هم به برکناری مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی منجر شد.

فولاد خوزستان صفر – تراکتورسازی یک (جمعه، ۷ اردیبهشت ۹۷ – ورزشگاه غدیر اهواز)

دیدار پایانی لیگ هفدهم، تنها امید تراکتورسازی برای وداع حداقل نیمه باشکوه با لیگ برتر بود. دیداری که در نهایت به برتری یک بر صفر سرخپوشان انجامید و شاگردان ساغلام بعد از ۶ هفته در لیگ برتر و بعد از ۱۲ بازی (با احتساب لیگ قهرمانان آسیا) رنگ پیروزی را دیدند تا حداقل لیگ را با برد به اتمام برسانند.

تیم تراکتورساری در پایان ماراتن لیگ هفدهم، با کسب میانگین ۱٫۱۳ امتیاز برای هر بازی یکی از ضعیف‌ترین نمایش‌های خود در تاریخ لیگ برتر را به ثبت رساند.

 
نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.