آخرین خبرها
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خبر داد:

ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه به زودی به اتمام می رسد

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه به زودی به اتمام خواهد رسید.

به گزارش عصرآزادی به نقل از مهر، علی جبارذاکری عصر امروز شنبه در حاشیه بازدید از پروژه خط راه آهن میانه – تبریز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه به زودی به اتمام خواهد رسید اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با اتمام ریل گذاری این خط و هم زمان با سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی مسافرگیری قطار از بستان آباد تا میانه انجام می گیرد.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از هزینه ۱۰ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریالی در پروژه راه آهن بستان آباد – میانه خبر داد و افزود: این پروژه ۲۰۳ کیلومتر طول دارد که در قالب ۱۰ قطعه احداث می شود.

وی با تاکید بر اینکه ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه به طول ۱۳۲ کیلومتر مراحل پایانی را سپری می کند، گفت: لازم به ذکر است که برای تکمیل و بهره برداری کامل از خط راه آهن میانه – تبریز به اعتبار ۱۲ هزار میلیارد ریالی نیازمند هستیم.

جبارذاکری تصریح کرد: به منظور آزمایش عملیات زیرسازی و روسازی در روزهای آینده با اتمام ریل گذاری خط راه آهن بستان آباد – میانه، طبق پیش بینی های ما تردد قطار در این مسیر تا ۲ ماه آینده انجام می گیرد.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور یادآور شد: با تکمیل و بهره برداری از پروژه خط راه آهن میانه – تبریز مسافت تبریز – تهران که اکنون ۱۳ ساعت طول می کشد به ۵ ساعت کاهش خواهد یافت.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.