آخرین خبرها

تراکتورسازی و ساغلام؛ آینده مبهم است

آینده همکاری ساغلام و تراکتورسازی برای فصل آینده در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش عصرآزادی، مصاحبه‌ای که ارطغرول ساغلام یکی دو روز پیش با سایت فانتیک ترکیه انجام داده، حسابی هواداران تراکتورسازی را نگران کرده است. سرمربی ترک‌تبار تیم تراکتورسازی از اتمام قرارداد خود با این تیم در تاریخ ۲۰ آپریل (۳۱ فروردین) خبر داده، ساغلام هر چند گفته که در تبریز او را دوست دارند و خواهان تمدید قراردادش هستند، اما زمان اتمام قرارداد ساغلام با تراکتورسازی کمی عجیب است.

قرارداد ساغلام با تراکتورسازی دقیقاً سه روز پس از آخرین بازی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا مقابل الغرافه قطر به اتمام می‌رسد. زمان اتمام قرارداد ساغلام، این شائبه را به وجود می‌آورد که ادامه همکاری او با تراکتورسازی منوط به نتیجه گرفتنش در لیگ قهرمانان آسیاست. تراکتورسازی در حال حاضر در قعر جدول گروه A لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته و به قول خود ساغلام، صعودش از این گروه به اما و اگرها گره خورده است.

حالا در صورتی که تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا نتیجه نگیرد و ساغلام نتواند به همراه این تیم از گروهش صعود کند، معلوم نیست که سرنوشت نیمکت تیم محبوب آذربایجان چه خواهد شد. تقارن زمان اتمام قرارداد ساغلام و آخرین بازی تراکتورسازی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اسیا این احتمال را به وجود می‌آورد که مسئولان این باشگاه در همان ابتدا با این ذهنیت قراداد ساغلام را تنظیم کرده‌اند که در صورت عدم نتیجه‌گیری تیم‌شان در لیگ قهرمانان آسیا عذر سرمربی ترک‌تبار را بخواهند.

لیگ قهرمانان آسیا و نتیجه‌گیری در این مسابقات برای مسئولان باشگاه تراکتورسازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آنها در مذاکراتی که با مصطفی دنیزلی داشتند، این موضوع را به او هم گفته بودند. حضور موفق در لیگ قهرمانان همچنین یکی از بندهای قرارداد ساغلام بود که به‌عنوان آپشن در قراردادش گنجانده شد. با توجه به اینکه تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا فقط روی کاغذ شانس صعود دارد، ادامه وضعیت همکاری ساغلام و تراکتورسازی هم زیاد محتمل نیست.

ساغلام و دستیارانش در مجموع قراردادی ۴ میلیارد تومانی را برای یک نیم‌فصل با تراکتورسازی امضا کرده‌اند. در قرارداد ساغلام آمده است که دو طرف برای ادامه همکاری باید با یکدیگر به توافق مالی برسند. مسئولان باشگاه تراکتورسازی اگر با ساغلام به توافق هم برسند، حداقل برای یک نیم فصل با او قرارداد امضا خواهند کرد؛ قراردادی که در بهترین حالت حداقل باید ۸ الی ۱۰ میلیارد تومان باشد.

از طرفی دیگر، ساغلام برخی دلخوری‌هایی هم دارد. مثلاً او در روزهای پایانی سال ۹۶ به‌خاطر عقب افتادن مطالباتش نامه‌ای به مصطفی آجورلو زده و دلخوری خود را از این موضوع اعلام کرده بود. ساغلام خیلی به وضعیت چمن محل تمرین تراکتورسازی ایراد می‌گیرد و از وضعیت آن راضی نیست.

با همه این تفاسیر، به نظر می‌رسد که شاید ساغلام و تراکتورسازی پس از اتمام قرارداد، علاقه چندان زیادی به ادامه همکاری نداشته باشند. همچنین با مبلغی که قرار است تراکتورسازی برای قرارداد ساغلام و دستیارانش هزینه کند، بعید به‌نظر می‌رسد که ادامه همکاری برای فصل آینده مسیر باشد و صرف حتی ۸ میلیاد تومان برای کادر فنی هم چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.