آخرین خبرها
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، عنوان کرد؛

انعکاس فرهنگ اسلامی و تاریخ اصیل آذربایجان، رویکردی مهم در رویداد تبریز ۲۰۱۸

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در بازدید از “موزه قاجار” انعکاس فرهنگ اسلامی و تاریخ اصیل آذربایجان را در رویداد تبریز ۲۰۱۸، ضروری و حائز اهمیت دانست.

به گزارش عصرآزادی به نقل از نصر، شامگاه روز گذشته، چهارم فروردین، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز از خانه تاریخی امیرنظام گروسی،”موزه قاجار”، بازدید کرد.

“سید محمدعلی آل هاشم” نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در این بازدید با اشاره به هدف بازدید چند روزه خود از اماکن تاریخی و فرهنگی تبریز را ارزیابی نحوه پذیرایی از مسافران نوروزی و گردشگران، عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه از دیرباز مردم تبریز به میهمان نوازی شهرت دارند، لذا در تقارن نوروز  با رویداد ۲۰۱۸، پذیرایی و ارائه خدمات گردشگری به میهمانان یکی از مهم ترین مسائلی است که در سال جاری باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: رویداد ۲۰۱۸، فرصتی ملی و مربوط به نظام  جمهوری اسلامی ایران است و تنها متعلق به تبریز نیست، به همین دلیل تمامی دولتمردان و دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی می بایست با همکاری و هم یاری یکدیگر امکانات لازم را جهت میزبانی و استقبال هرچه بهتر تبریز از گردشگران مسلمان را فراهم سازند.
امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه آذربایجان شرقی به عنوان سرزمینی با جاذبه های متنوع گردشگری و پل ارتباطی بین ایران و اروپا، می تواند به عنوان بخش مهمی از ظرفیت های گردشگری کشور تلقی شود، افزود: آذربایجان شرقی علاوه بر موقعیت طبیعی دارای توانمندی ها و جاذبه های متنوع فرهنگی و تاریخی است که مسائل فرهنگی اسلامی یکی از مهم ترین ظرفیت های قابل توسعه و معرفی در سطح جهانی است.
وی، افزود: مسائل فرهنگ اسلامی و همچنین تاریخ اصیل آذربایجان را نیز می توان از جمله بخش هایی دانست که می تواند در رویداد تبریز ۲۰۱۸، به طور ویژه منعکس و معرفی شود.
آل هاشم در پایان، تاکید کرد: پایتخت گردشگری جهان اسلام عنوانی است که می تواند جرقه ای برای شکل گیری و تقویت مکتب گردشگری اسلامی از تبریز را بزند و مزیت های نسبی خاصی برای صنعت گردشگری تبریز و کشورمان به ارمغان آورده و برندی جدید را در این زمینه شکل دهد.
گفتنی است نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز پس از این بازدید با حضور در مرکز اطلاع رسانی گردشگری واقع در خانه حیدرزاده از نزدیک در جریان فعالیت های ستاد اجرایی خدمات سفر استان قرار گرفت و با گردشگران نیز به گفتگو پرداخت.
نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.