آخرین خبرها

آل‌هاشم به تماشای فیلم حاتمی‌کیا نشست/ نظر آل‌هاشم درباره فیلم به وقت‌شام

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی امشب به تماشای فیلم حاتمی کیا نشست.

به گزارش عصرآزادی به نقل از فارس،  حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی امشب در نخستین روز اکران فلیم «به وقت شام» در تبریز با حضور در پردیس سینمای قدس از طبقه دوم این سینما به تماشای فیلم حاتمی‌کیا نشست.

امام جمعه تبریز امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز درباره فیلم”به وقت شام” گفت: حاتمی‌کیا خود فرزند تبریز است، فیلم “به وقت شام” فیلمی است که در تراز جمهوری اسلامی بوده و بنده دعوت می‌کنم تمام جوانان و علاقه‌مندان به نظام جمهوری اسلامی و گردشگران برای تماشای فیلم “به وقت شام” حاضر شوند، باید از این هنرمندان ارزشی قدردانی کرد تا تشویق  برای ساختن فیلم‌های دیگر شود.

وی یادآور شد:هفته گذشته به تماشای تئاتری نشستم که ارزشمند بود و لازم است طبق فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه ما با سینما مخالف نیستیم بلکه ما با محتوای تولیدی کار داریم، پیش رفت.

آل‌هاشم از آقای حاتمی‌کیا به دلیل ساخت فیلم “به وقت شام” تقدیر کرد و گفت: این فیلم براساس شجاعت، عزت و غیرت ایرانی در دفاع از آرمان‌ها به نمایش گذاشته شده و تفاوت بین اسلام ناب محمدی که خاستگاه ایران است و اسلامی که سلفی و وهابیت مروج آن هستند، در این فیلم به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: “به وقت شام” جلوه‌های مهمی از شجاعت رزمندگان اسلام را به نمایش گذاشته و به مخاطب می‌گوید که داعش فقط سوریه نیست بلکه می‌تواند بغل گوش خودمان نیز باشد.

جت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در دیدار با ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان فیلم و برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فجر با اشاره به فیلم «به وقت شام» اظهار داشت: اثر فاخر شما باعث سربلندی کشور و ملت ایران شده است.

وی تصریح کرد: چون اثرگذار هستید مورد تاخت و تاز ضد انقلابیون  واقع شده‌اید.

حاتمی‌کیا نیز در این دیدار با بیان اینکه با رغبت و عشق به دیدار شما آمده‌ام، گفت: ما در سینما می‌خواهیم از ارزش‌های انقلاب و کشورمان نگهبانی کنیم، که کاری سخت است و نیاز به حمایت داریم.

گزارش فارس حاکی است، فیلم «به وقت شام» آخرین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا است بخشی از جنایت‌های گروهک تروریستی داعش را روایت می‌کند و رشادت‌های شهدای مدافع حرم را به نمایش می‌گذارد.

«به وقت شام» تازه‌ترین روایت حاتمی‌کیا در حوزه سینمای دفاع مقدس بود که به موضوع حضور دو خلبان ایرانی در سوریه اشاره می‌کند که توسط داعش گروگان گرفته می‌شوند.

این فیلم با ایفای نقش خاص هادی حجازی‌فر، بابک حمیدیان و جمعی از بازیگران سوری و لبنانی در خاک سوریه، روایتی از داعش و تهدیدات تکفیری‌‌ها را به تصویر کشیده بود.

حاتمی‌کیا بار دیگر با استفاده از خلاقیت خود در فیلمسازی، تصاویری را پیش روی مخاطب به نمایش گذاشت که نفس در سینه مخاطب حبس می‌شود و در برخی از صحنه‌های فیلم تماشاگر را به وجد می‌آورد و صدای تشویق در سالن پیچیده می‌شد.

حاتمی‌کیا در پلان پایانی فیلم نشان می‌دهد دفاع از حرم همان دفاع از مردم و دفاع از انسانیت است. او توانسته ایدئولوژی را با نگاهی مدون، تبیین و معرفی کند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.