آخرین خبرها

تعداد داوطلبان کنکور ۹۷ از یک میلیون نفر گذشت

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در مجموع دو مرحله ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۶۰ نفر برای شرکت در این رقابت علمی ثبت نام کردند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، حسین توکلی افزود: مرحله اول ثبت نام در کنکور ۹۷ به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین در کد رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از اول بهمن ۹۶ از طریق سایت سنجش آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده ۱۶ بهمن ۹۶ پایان پذیرفت.

وی آمار داوطلبانی که در مرحله اول برای شرکت در کنکور سال آینده ثبت نام کردند را ۹۵۱ هزار و ۸۵ نفر ذکر کرد.

توکلی افزود: بر اساس برنامه زمانی تعیین شده اطلاعات ثبت نامی داوطلبانی که در مهلت مقرر ثبت نام کرده اند در روزهای ۱۳ تا ۱۶ اسفند ماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
وی گفت: این ثبت نام کنندگان می توانستند در مهلت تعیین شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و مندرجات اطلاعیه منتشر شده که ۱۴ بهمن ماه ۹۶ منتشر شده بود، نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کرده و در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: به منظور مساعدت با داوطلبانی که در مهلت مقرر به هر دلیل موفق به ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۷ نشده بودند نیز ترتیبی اتخاذ شد که از یکشنبه ۱۳ اسفند ۹۶ تا چهارشنبه ۱۶ اسفند ۹۶ بتوانند با خرید کارت اعتباری در آزمون ثبت نام کنند.

وی گفت: با توجه به تعداد ثبت نام کننده در دو مرحله، تعداد یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۶۰ نفر برای رقابت در کنکور ۹۷ ثبت نام کردند که این تعداد نسبت به آمار ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۶ تعداد ۲۷ هزار و یک نفر بیشتر است.

آزمون سراسری سال ۹۷ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه ۹۷ برگزار می شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.