آخرین خبرها
دستور ویژه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور:

نیروگاه تولید برق از پسماندهای شهری تبریز (زباله سوز) در حداقل زمان احداث و راه اندازی شود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور دستور داد: نیروگاه تولید برق از پسماندهای شهری تبریز (زباله سوز) در حداقل زمان احداث و راه اندازی شود.

به گزارش عصرآزادی،  عیسی کلانتری در دستور خود خطاب به دستگاه‌های مرتبط، با تاکید بر همکاری عموم حوزه‌های اجرایی در تسریع این واحد صنعتی و زیست‌محیطی، خاطرنشان کرده است: با توجه به لزوم دفع پسماندهای شهری تبریز، تمام تلاش‌ها باید به کار گرفته شود تا مرکز زباله‌سوز کلانشهر تبریز در حداقل زمان و با تمام قدرت آغاز شود.

پروژه زیست محیطی احداث نیروگاه تولید انرژی از پسماندهای شهری ( زباله سوز) از جمله طرح‌های عظیم محیط زیست شهری در کشور است که با مشارکت سرمایه‌گذار فرانسوی است و توسط شهرداری تبریز اجرا می‌شود.

پیش از این، وزارت کشور با ارسال نامه‌ای به مدیرکل هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، ضمن تایید احداث نیروگاه زباله‌سوز در تبریز مجوز عقد قرارداد میان شهرداری تبریز و شرکت فرانسوی را صادرکرده است.

هدف از اجرای این پروژه در وهله اول کاهش اثرات محیط زیستی ناشی از دفن پسماندهای شهری، و در وهله بعد، کاهش هزینه های مربوط به دفن پسماندهای شهری و کسب درآمد پایدار با توجه به تولید انرژی از پسماندهای شهری است.

شرکت فرانسوی که ۵۰ سال سابقه فعالیت در زمینه احداث کارخانجات زباله‌سوز و تولید کمپوست و همچنین استحصال انرژی برق از پسماندهای شهری دارد، مطالعات اولیه را در زمینه احداث کارخانه زباله‌سوز و استحصال انرژی برق از پسماندهای شهری تبریز انجام داده و با ارایه پروپوزال طرحی ۱۰۰۰ صفحه‌ای، آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در این پروژه اعلام کرده است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.