آخرین خبرها
معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد:

نوروز ۹۷، امضای دیگری از تبریز بر برگی از تاریخ

معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تبریز ۲۰۱۸ را گواهی دیگر بر شجره تاریخی تبریز دانست و آن را امضای دیگری از این کهن شهر بر تاریخ کشور، عنوان کرد.

به گزارش عصرآزادی، در سومین روز از نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، “سعید اوحدی” معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از غرفه ویژه تبریز ۲۰۱۸، بازدید کرد.

اوحدی در بازدید از غرفه تبریز ۲۰۱۸ با بیان اینکه تا به امروز این غرفه یکی از موفق ترین غرفه های این نمایشگاه بوده است، اظهار کرد: نوروز ۹۷ شاهد اتفاقی بزرگ و شگرف در تبریز خواهیم بود، چراکه تبریز از طرف سازمان همکاری کشورهای اسلامی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلام، برگزیده شده است، البته قابل ذکر است که این انتخاب با در نظرگیری پارمترهای مختلفی صورت گرفت که در نهایت می نوان گفت بهترین گزینه برای پایتخت کشورهای اسلامی، با توجه به سبقه تاریخی و فرهنگی، تبریز بود.

اوحدی با بیان اینکه تبریز به واسطه فرهنگ حماسه ساز خود توانسته است بار دیگر نظر جهانیان را به خود جلب کند، ادامه داد: بی شک اگر فردی تنها یک بار  نگاهی بر دفتر تاریخ جهان داشته باشد، حتما نام تبریز و حماسه سازان آن را خوانده است ، شهری که مردمانش به تاریخ سازان یک کشور بوده اند، قطعا شایسته آن بودند که باز هم نام خود را در گوشه ای از تاریخ به ثبت رسانند.

وی ادامه داد: رخداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ طلیعه خورشید گردشگری را در کشور و منطقه آذربایجان تابان تر می سازد، چراکه این فرصت زمینه ای را برای رونق صنعت توریسم و گزینش روشی نوین در بیان  اعتبارات و داشته های فرهنگی و هنری آذربایجان فراهم می سازد.

اوحدی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این رویداد، حرکت جمعی را مطلبد و باید بخش های دولتی و خصوصی در پیشبرد آن قدم بردارند، لذا معاونت سرمایه گذاری و برنامه ریزی کشور نیز به عنوان یکی از بخش های حمایت کننده دولتی این رویداد، برنامه های جدی خود را در راستای پشتیبانی این رخداد فرا ملی، با فراهم سازی و اعطای تسهیلات ویژه به فعالان حوزه اقتصادی گردشگری و  جامعه هتل داران طرح ریزی و در محور نتیجه قرار داده است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.