آخرین خبرها

دانشکده مامایی و پرستاری تبریز با ۱۵۰ سال قدمت نیاز به نوسازی دارد/ پرستاری حلقه مهم زنجیره سلامت

قائم مقام دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: بنای دانشکده پرستاری و مامایی با بیش از ۱۵۰ سال قدمت بعنوان یک اثر تاریخی، نیاز جدی به مرمت و  بازسازی دارد.

به گزارش عصرآزادی؛ بیست و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریزامروز با بیان تبریک توسط شکوراکبرنژاد رئیس شورای شهر تبریز به مناسبت روز پرستار به این قشر زحمتکش آغاز شد و وی از مهمان این جلسه که به نمایندگی از جامعه پرستاری برای بیان مطالبات حضور یافتند، درخواست سخنرانی کرد.

عبداله صفری رئیس سازمان نظام پرستاری آذربایجان شرقی با حضور در صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز به مناسب روز پرستار و بیان مسائل و مشکلات، گفت: نزدیک به ۹ هزار پرستار در استان در حال فعالیت هستند که ۵ هزار تخت بیمارستانی، تحت پوشش این تعداد پرستار قرار دارند.

وی با بیان اینکه بزرگترین صنف حوزه سلامت است، ادامه داد: این صنف زحمت کش، ۶ هیئت مدیره در استان دارند و ۵۵۰۰ پرستار عضو سازمان نظام پرستاری است.

وی با اشاره به اینکه پرستاری شغلی است که عوامل آن صبح تا شب در شرایط سخت کار می کنند، اظهارکرد: به عنوان یک سازمان مردم نهاد احساس می کنیم از متن مسائل شهری کنار مانده ایم.

صفری با تاکید بر اینکه انتظار داریم تعاملات شهرداری و شورای شهر با این سازمان و صنف بیشتر شود، اذعان داشت: انتظاراست یکی از میادین یا معابر تبریز مانند شهرهای دیگر به نام پرستاران نامگذاری شود.

وی افزود: توان جامعه نظام پرستاری می تواند در خدمت توسعه شهر قرار گیرد و با ایجاد خانه پرستار و یا فرهنگسرای پرستار در تبریز این امر می تواند ممکن شود.

در ادامه‌ جلسه، شیری زاده، قائم مقام دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریزبا بیان اینکه به عنوان عضو کوچکی از جامعه پرستاری، این روز را به پرستاران تبریک می‌گویم، گفت: پرستاری یکی از حلقه های بزرگ و مهم زنجیره سلامت است.

وی با اشاره به اینکه بنا های تاریخی به عنوان یک موجودیت و هویت جامعه و شهر شناخته می شوند، بر اهمیت نوسازی دانشکده مامایی و پرستاری که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایران است، تاکید کرد.

وی با یادآوری این موضوع که این دانشکده از سال ۶۸ زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی رفته است، افزود: این دانشگاه در حال حاظر در رشته های مختلف به پرورش پرستاران می پردازد.

وی با تاکید بر اینکه این دانشکده به عنوان اولین آکادمی علمی در سطح کشور شناخته می شود. اذعان داشت: بنای دانشکده پرستاری و مامایی با بیش از ۱۵۰ سال قدمت بعنوان یک اثر تاریخی، نیاز جدی به مرمت و  بازسازی دارد.

شیری زاده ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با شورای شهرگفت: انتظار مساعدت در مورد برخی امور از این نهاد مردمی داریم، و با یک سرمایه گذاری مختصر می توان این بنای تاریخی را با بهره وری بیشتر مورد استفاده قرار داد.

وی با بیان اینکه ۴ تالار تاریخی دانشکده مناسب برای برگزاری همایش ها و مراسمات مختلف می تواند مورد بهره برداری نهادها و ارگان های مختلف قرار گیرد و حتی فضای خوبی برای برگزاری همایش های مهم تبریز ۲۰۱۸ و حوزه پزشکی است، اظهار کرد: متاسفانه وضعیت مالی دانشگاه اجازه نمی دهد خودمان  وارد پروژه مرمت بنای تاریخی دانشکده شویم و در حال حاضر از بیمه ها مطالبات میلیاردی داریم ولی جوابگوی ما نیستند.

وی درانتها خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود شورا و شهرداری برای نوسازی این مکان به ما یاری کند چون این سرمایه گذاری مطمئنا چند برابر به ما باز خواهد گشت.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.