آخرین خبرها

علیرضا رئیسیان: جشنواره فیلم فجر جای رقابت باشد

کارگردان «دوران عاشقی» معتقد است که جشنواره فیلم فجر جای رقابت و استانداردسازی است و در عین حال ابراز تاسف می‌کند که «متاسفانه شکل برگزاری جشنواره فیلم فجر ما مانند جشنواره‌های اروپایی و جایزه دادنمان مانند اسکار است و داورانی که در ۱۴ رشته اصلی بتوانند درست تشخیص بدهند، کمیاب هستند.»
علیرضا رئیسیان با اشاره به نزدیک شدن به جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر به سازمان سینمایی وصل است و مستقل نیست بنابراین طبیعی است که با تغییرات مدیریتی ما شاهد اتفاقاتی در جشنواره نیز باشیم.
وی با بیان این که تغییرات در جشنواره فیلم فجر به ضرر سینما است، افزود: در شرایط تغییر در جشنواره فیلم فجر، فیلمسازان به شانس متکی می‌شوند و این درحالی است که جشنواره فیلم فجر باید دارای شخصیت مستقلی باشد که فیلمسازان برای حضور در آن فیلم بسازند.
کارگردان«چهل سالگی» یادآور شد: امیدوارم شکل درستی برای دوره ۱۰ ساله جشنواره فیلم فجر تنظیم شود تا فیلمسازان بدانند که با چه رویکردی برای جشنواره فیلم بسازند.
وی درباره انتخاب پردیس سینمایی ملت نیز گفت: من تنها یک بار برای نمایش فیلمم به برج میلاد رفتم و آنجا هیچ وقت برایم جذابیتی نداشت. به نظرم تصمیم منطقی است اگر سینمای مطبوعات و هنرمندان را از هم جدا کنند. زیرا اگر در پردیس سینمایی ملت هم همه باهم باشند مانند برج میلاد می شود.
رئیسیان هم چنین گفت: قبل از انتشار فراخوان جشنواره، اخبار مبنی بر حذف سیمرغ بخش فنی شنیده شده بود که خوشبختانه با انتشار فراخوان متوجه شدیم این سیمرغ بر جای خود باقی مانده است .
وی با بیان این که تا زمانی که جایگزین مهم تر و بهتری نداریم نباید چیزی را حذف کنیم، ادامه داد: عوامل فنی، بخش قابل توجهی از یک فیلم هستند و باید سیمرغ داشته باشند زیرا جشن خانه سینما جایگاه واقعی برای جایگزین کردن این سیمرغ ندارد.
کارگردان«ایستگاه متروک»ادامه داد: البته می‌توان برای مواردی توجیه قائل شد. مانند گریم و افکت تصویری و میدانی، زیرا در سال های گذشته همواره شاهد بودیم که برای این بخش‌ها معمولا به یک نفر ثابت جایزه می دادند.
رئیسیان با بیان این که جشنواره فیلم فجر جای رقابت و استانداردسازی است گفت: طبیعی است که همه فیلمسازان و عوامل علاقه مند هستند تا بهترین کارشان در جشنواره فیلم فجر رونمایی شود و در این رویداد مهم فرهنگی حضور داشته باشند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.