آخرین خبرها
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

رفع موانع پیش روی مطبوعات جریان توسعه را شتاب می دهد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اگر موانع پیش روی مطبوعات رفع شود جریان توسعه استان شتاب می گیرد.

محمد محمدپور افزود: تلاش دولت تدبیر و امید بر این اصل استوار است که فضای رسانه ای کشور سامان دهی شود.

وی اظهار کرد: نمی‌توان گفت که هیچ اقدامی برای ارتقا سطح رفاه خبرنگاران انجام نمی‌گیرد اما هنوز تا نقطه ی مطلوب فاصله زیادی داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: مشکلات رسانه‌ها اگر به صورت منسجم بیان شود، می‌توان هر ماه جلساتی با حضور مدیران استانی برای موضوعاتی تخصصی برگزار کرد و به حل مسائل و مشکلات خبرنگاران پرداخت.

محمدپور ادامه داد: حمایت مدیریت کلان استان از جامعه خبری در سطح مطلوب و خوبی قرار دارد و در کل ذهنیت آن ها بر حل مسائل روزنامه نگاران استوار است.

وی با اشاره به آغاز تجهیز و راه‌اندازی موزه مطبوعات تبریز گفت: این اتفاق امسال از جمله اقدام‌های شایسته‌ای است که با غنی‌سازی آن به یک موزه‌ی وزین تبدیل می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به حساسیت مخاطبان کنونی جامعه اظهار کرد: آگاهی‌بخشی و اقناع افکار عمومی در راه صحیح وظیفه خبرنگاران است اما باید توجه داشت که مردم به شدت مطالب آنان را مورد قضاوت و سنجش قرار می‌دهند.

محمدپور افزود: انتقاد سازنده به طور قطع با تخریب و سیاه‌نمایی تقاوت دارد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان ناظر جریان خبری استان با تخریب رسانه‌ها برخورد و از رسانه‌ای که رسالت حقیقی خود را انجام می‌دهد حمایت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

هفدهم مرداد ماه به مناسبت شهادت محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در افغانستان به دست طالبان، در تقویم کشورمان به عنوان روز خبرنگار نام‌گذاری شده است.

 

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.