آخرین خبرها

باید در مسیر پیشرفت تبریز و آذربایجان گام برداریم

سال ۹۵ را هم پس از ۱۲ ماه فعالیت مستمر و بی‌وقفه بالاخره به پایان ‌می‌رسانیم تا پرونده امسال نیز همانند دهه‌های گذشته بسته شود.

هر سال که به ایام منتهی به اسفند ‌می‌رسیم خوشحال ‌می‌شویم که سال جدید ‌می‌آید و نوروز را جشن خواهیم گرفت دریغ از آن که یک سال دیگر هم از عمرمان کاسته ‌می‌شود، اما آنچه که در این میان مهم به نظر ‌می‌رسد ثبت نامی نیک از خود و میزان انسانیتی است که در طول سال باید به هم نوعان خود ابراز داریم و چه خوب است که هر سال مان بهتر و مفیدتر از سال گذشته باشد.

علی رغم این‌که در سال جاری تعدادی از هم‌وطنان، هنرمندان و نامداران آذربایجان و سایر مناطق کشورمان را از دست دادیم و کاممان تلخ گردید اما، توانستیم در حد توان خود به آبادی سرزمین‌مان کمک کنیم و ‌می‌دانم که هر یک از شهروندان ما به این مهم جامه عمل پوشاندند.

حوادث تلخ امسال باعث شد تا بیش از پیش قدر هم را دانسته و در سال آینده در مسیر ارتقای جایگاه و شخصیت یکدیگر گام برداشته و از تخریب‌های بی‌مورد پرهیز نماییم، زیرا انتقاد دلسوزانه راه پیشرفت را هموار ‌می‌کند.

امسال برای شهر تبریز نیز سالی موفقیت‌آمیز بود، اگر شهروندان ما سنوات متمادی منتظر مسافرگیری مترو بودند طلسم این پروژه بزرگ بالاخره شکسته شد و قونقای مدرن، استارت خورد تا رفته رفته مسیرهای پیش‌روی آن در سال آینده گشوده شود.

البته در این مجال اندک نمی‌توان به بررسی و حتی عناوین رویدادهای مثبت و منفی منطقه پرداخت اما ‌می‌شود به این حد بسنده نمود که امسال با تمام زشتی‌ها و زیبایی‌های خود تمام شده و باید برای سال آینده برنامه‌ریزی‌های مدونی جهت شکوفایی آذربایجان و ایران صورت گیرد به طوری که این امر حداقل برای تبریز جنبه جهانی خواهد داشت زیرا سال ۹۶ آخرین فرصت در راستای آمادگی شهر اولین‌ها در استقبال از گردشگران کشورهای اسلامی ۲۰۱۸ ‌می‌باشد که البته همکاری و مشارکت تمام اقشار و مسوولان را ‌می‌طلبد.

و بدین ترتیب من خبرنگار هم سعی کردم تا در حد توان خود به انعکاس پیشرفت‌ها، شادی‌ها، تلخی‌ها و مشکلات تبریز و آذربایجان بپردازم و اگر هم به موفقیت قابل قبولی دست یافتم در سایه وجود همکارانم در تحریریه روزنامه، عوامل و مدیر توانمند عصرآزادی میسر گردید و اگر هم مورد قبول مخاطبان گرامی واقع نگردید به طور حتم به دلیل کم کاری و مشغله کاری زیاد حقیر در باب مسایل و موضوعات مختلف بوده است که امیدوارم در سال آینده خلاء‌های مربوطه در حوزه تحلیل، گزارش و اطلاع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسانی را بپوشانم.

شاید در خلال تهیه خبر و گزارش‌های یک سال اخیر مرتکب خطا شده و موجب رنجش تعدادی از مسوولان و شهروندان گشتم که آن هم به دلیل رسالتی بوده است که در عالم رسانه، ناگزیر به رعایت موارد حرفه‌ای آن بوده و وظیفه خود را به جا آوردم.

در نهایت این‌که امیدوارم در سال آینده بتوانیم در راستای اهداف رسانه‌ای خود گام‌های استوار و سنجیده‌ای برداشته و برای نیل به تحقق خواسته‌ها و آرزوهای شهروندان، مطالب مربوطه را انعکاس دهیم و انشالله در پایان سال ۹۶ رو سفیدتر باشیم.

هر روزتان نوروز، نوروزتان پیروز…

√ شهرام صادق زاده

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.