آخرین خبرها

دو هزار مقاله اعضای هیأت علمی دانشگاه تبریز در مجلات پژوهشی خارجی منتشر شد

رئیس دانشگاه تبریز گفت: از دهه فجر ۱۳۹۴ تا دهه فجر امسال دو هزار ۵۴ مقاله از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز در مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و خارجی منتشر شده است.

محمدرضا پورمحمدی افزود: در این مدت یک هزار و ۲۱۵ مقاله در مجلات نمایه شده در پایگاه های مهم بین المللی از جمله Scopus، WOS، JCR چاپ شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۴۰۶ مقاله درجه یک است که این امر کیفیت بالای تحقیق و پژوهش در دانشگاه تبریز را نشان می دهد.

پورمحمدی اجرای طرح های مشترک و تالیف مقاله با محققان و نویسندگان خارجی را از جمله برنامه راهبردی این دانشگاه در سال های اخیر بیان کرد و گفت: این مسئله در رتبه بندی دانشگاه ها در سطح بین المللی نقش تعیین کننده ای دارد و در همین مدت زمانی ۱۸۶ مقاله مشترک با نویسندگان خارجی (استخراج از Scopus) منتشر شده و همچنین ۳۵ پروژه مشترک بین المللی با محققان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خارج از کشور آغاز و ۲۶ تفاهم نامه جدید همکاری های علمی با دانشگاه های خارجی منعقد شده است.

وی انتشار ۸۳۹ مقاله علمی پژوهشی در مجلات نمایه شده در ISC را از دیگر دستاوردهای علمی اعضای هیات علمی در طول فجر تا فجر گذشته بیان کرد.

وی افزود: در این مدت همچنین ۱۰۴ طرح تحقیقاتی درون دانشگاهی به اعتبار بیش از چهار میلیارد ریال به اتمام و ۸۵ طرح تحقیقاتی نیز به تصویب رسیده است.

رئیس دانشگاه تبریز اظهار کرد: در طول یک سال گذشته ۴۶ فقره قرارداد با خارج از دانشگاه و صنعت با اعتباری افزون بر بیش از ۷۳ میلیارد ریال منعقد شده و ۵۳ طرح تحقیقاتی نیز با اعتباری افزون بر بیش از ۶۸ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

وی بررسی ۱۷۷ اختراع ارجاعی از اداره ثبت اختراعات کشور، ارزیابی تخصصی ۱۱ اختراع به منظور صدور تائید علمی و ثبت هشت اختراع به نام این دانشگاه را از دیگر کارهای انجام شده در حوزه پژوهش بیان نمود.

دانشگاه تبریز با ۷۰ سال قدمت بعد از دانشگاه تهران، دومین دانشگاه قدیمی کشور است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.