آخرین خبرها
همزمان با دهه فجر؛

طرح آب‌رسانی به ۷۸ روستای آذربایجان غربی افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی از آماده بهره برداری شدن طرح آبرسانی به ۷۸روستای استان خبر داد.

کاظم محمدی اقدم اظهارداشت: عملیات آبرسانی به ۷۸روستا درشهرستان های ارومیه، بوکان، ماکو، میاندوآب، پلدشت، سلماس، تکاب، سردشت، شوط، چایپاره، خوی، اشنویه، پیرانشهرو نقده به مرحله اتمام رسیده وهمزمان با دهه فجربهره بردرای ازآنها آغاز می شود.

وی اعتبارهزینه شده برای اجرا وآماده بهره برداری شدن این طرح ها را ۳۸۰میلیاردریال عنوان کرد افزود: بابهره برداری از این طرح ها هشت هزارو ۹۹۷خانوار با ۳۷هزار و۲۰۰ نفر جمعیت از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی برخوردار خواهند شد.

محمدی اقدم از اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای ارتقا کیفی آب آشامیدنی در روستاهای آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این اعتبار با هدف انجام اقدامات لازم در جهت ارتقاء کیفیت آب روستاها اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی با بیان اینکه ۵۰ درصد شبکه آبرسانی در روستاهای استان فرسوده است افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در صدد هستیم تا بخشی از این شبکه ها را به‌سازی و بازسازی کنیم.

وی، کاهش هدر رفت آب در شبکه های آبرسانی و ارتقای سلامت و بهداشت آب شرب را از جمله اهداف این اقدامات برشمرد و اظهار کرد: درحال حاضر آب تحویلی به مشترکان از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و به طور مرتب توسط آزمایشگاه‌های ثابت و سیار شرکت کنترل و پایش می شود.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: در مناطقی هم که آب آشامیدنی آنها با افت کیفیت مواجه هستند
پکیج های تصفیه آب نصب و راه اندازی می شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.