آخرین خبرها
معاون کار آفرینی نظام مهندسی کشور:

استان زنجان در توسعه کشاورزی علمی پیشرفت کرده است

زنجان- معاون کار آفرینی نظام مهندسی کشور با بیان اینکه استان زنجان در توسعه کشاورزی علمی پیشرفت کرده است، گفت:
نظام مهندسی باید پلی برای یافتن تحقیقات انجام یافته و استفاده آن در مزرعه باشد.

سید جواد قریشی  در جلسه افتتاح ساختمان نظام مهندسی و کشاورزی استان زنجان، افزود: کارسازمان نظام مهندسی توسعه بخش کشاورزی از منظرهای انسانی و توسعه بخش کشاورزی از منظر شاخص های بهره وری است.

وی با بیان اینکه استان زنجان در بحث سازمان‌دهی و توسعه توانمندی دانش آموختگان تجربیات موفقی کسب کرده است،خاطر نشان کرد: شرکت های خدماتی مشابه نظام مهندسی و کشاورزی امروزه الگوی ملی و منطقه ای ما خواهد بود.

قریشی با بیان اینکه استان زنجان در بخش توسعه کشاورزی علمی پیشرفت کرده است، افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید پلی برای یافتن تحقیقات انجام یافته و استفاده آن در مزرعه باشد.

وی تاکید کرد: باور خود کفایی ما وقتی است  که باور علمی خودمان را  به اثبات برسانیم.

معاون کار آفرینی نظام مهندسی کشورخاطر نشان کرد: متوسط تولید گندم کشور ۳ و ۶ تن در سال است و این آمار با سال های گذشته حدود ۱۰ تن کاهش یافته است و اگر یک پنجم این ۱۰ تن را با دانش فنی به تصویب خود در بیاوریم، برای همیشه در خودکفایی گندم می توان جشن گرفت.

قریشی در ادامه ساختمان جدید  نظام مهندسی کشاورزی استان زنجان را مرکز وحدت، هماهنگی، توسعه دانش فنی و نوع فعالیت در بخش کشاورزی دانست.

وی افزود: خوشبختانه استان زنجان در این بخش‌ها تجربیات موفق بسیار خوبی داشته است.

معاون برنامه ریزی توسعه وکار آفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تصریح کرد: در سازمان‌دهی دانش‌آموختگان، شرکت‌های زنجانی الگوی ملی ما و در برخی موارد الگوی منطقه‌ای بوده است.

قریشی ابراز کرد: جوانان گذشته در بخش کشاورزی با کسب تجربیات موفق تبدیل به افرادی توسعه‌ساز و کارآفرین شده‌اند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.