آخرین خبرها
معاون معماری و شهرسازی شهردار زنجان:

اتوبوس‌های گویا، ویژه نابینایان در زنجان راه اندازی می‌شود

زنجان- معاون معماری و شهرسازی شهردار زنجان به راه اندازی اتوبوس‎های مجهز به سیستم گویا برای نابینایان توسط شهرداری زنجان اشاره کرد و گفت: تا دو ماه آینده همه این خودروها تحویل داده می شود.

مهرداد سلطانی ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون مناسب سازی، CBR  و شورای سالمندی شهرستان زنجان، افزود: در حال حاضر پارکینگ‎های ویژه خودروهای معلولان در نقاط مختلف شهر زنجان ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: به منظور مناسب سازی ایستگاه‎های اتوبوس در شهر مشکلاتی وجود دارد که تاکنون شهرداری قادر به اجرای این طرح نشده و این طرح در ایستگاه‎های اتوبوس جدید تعریف شده اجرا می‌شود.

معاون معماری و شهرسازی شهردار زنجان گفت: پنج دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده برای معلولان هم توسط شهرداری خریداری شده و هنوز این اتوبوس‎ها به زنجان نرسیده و تا ۴۵ روز دیگر تحویل شهرداری می‎شود.

سلطانی به راه اندازی اتوبوس‎های مجهز به سیستم گویا برای نابینایان توسط شهرداری زنجان اشاره کرد و گفت: تا دو ماه آینده همه این خودروها تحویل داده می شود.

وی تاکید کرد: در مجموع شهرداری زنجان نسبت به مناسب‌سازی محیط شهری گام‎های بسیار موثری را برداشته و تاکنون هم موفق بوده است.

معاون معماری وشهر سازی شهردار زنجان تصریح کرد: یک دستگاه خودروی ون ویژه به منظور جابه‎جایی معلولان در سطح شهر توسط شهرداری زنجان خریداری شده  و این خودرو تا یک ماه آینده تحویل شهرداری می شود.

در ادامه این جلسه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زنجان گفت: ساختمان این اداره مجهز به رمپ بوده و در ساختمان فرهنگسرای امام خمینی(ره) هم آسانسور نصب شده است.

ایرانه حیدری افزود: در راستای تکریم سالمندان  اخباری در زمینه فرهنگ‌سازی درباره سالمند از موارد مهم ارشاد است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.