آخرین خبرها
استاندار آذربایجان غربی خبرداد

کلنگ زدن زورخانه بزرگ و جدید ارومیه در مجموعه ورزشی غدیر

ارومیه- استاندار آذربایجان غربی در مراسم جشن و سرور و برنامه ویژه زورخانه ای و پهلوانی گرامیداشت هفته وحدت بر اتحاد و همبستگی شیعه و سنی در راه اعتلای کشور تأکید کرد.

قربانعلی سعادت در این مراسم ضمن تبریک هفته وحدت و فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و صادق آل محمد (ع) گفت: آذربایجان غربی رنگین کمانی از اقوام و ادیان مختلف است که سابقه ای دیرین در تاریخ و فرهنگ و تمدن دارند و در کمال محبت و برادری در کنار هم زندگی می کنند و برای اعتلای کشور عزیزمان می کوشند.

وی وحدت و همبستگی شیعه و سنی را رمز پیروزی و موفقیت کشور در عرصه های مختلف دانست و افزود: امروز به برکت نقش محوری ولایت فقیه که برگرفته از آموزه های ارزشمند و غنی اسلام ناب محمدی است، بیش از پیش شاهد وحدت و برادری بین
هم میهنان عزیز کرد و ترک، شیعه و سنی هستیم که با همدلی و صمیمیت برای ساختن ایرانی آباد و پیروز در کنار هم زندگی
می کنند و جانانه برای اعتلای کشورمان تلاش می نمایند.

سعادت هم‌چنین از کلنگ زدن زورخانه بزرگ و جدید شهرستان ارومیه در مجموعه ورزشی غدیر به مناسبت هفته وحدت خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با توسعه زیرساخت ها بسترهای لازم برای پیشرفت این ورزش ملی و مذهبی فراهم گردد.

چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این مراسم با تبریک هفته وحدت و میلاد پربرکت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفرصادق (ع) گفت: اگر امروز شاهد حرکتی جهش وار در مسیر پیشبرد ورزش و جوانان استان هستیم همگی با حمایت های دلسوزانه استاندار عزیز که بزرگ‌ترین پشتوانه ماست محقق شده است و در تلاشیم تا با تمام قدرت و توان برای توسعه و پیشرفت این بخش مهم و تأثیرگزار که سهم بسزایی در تأمین سلامت و نشاط خانواده ها بخصوص جوانان و نوجوانان عزیز دارد، داشته باشیم.

وی اتحاد و برادری اهل سنت و شیعه را میراث ارزشمند و ماندگار رسول گرامی اسلام دانست و گفت: امروز راه و مسیر موفقیت و سربلندی کشورمان در گرو وحدت و همدلی آحاد مختلف مردم، حول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد.

در این مراسم که با اجرای برنامه های مختلف ورزش زورخانه ای و پهلوانی همراه بود، جمعی از پیشکسوتان و ورزشکاران اهل تسنن از شهرستان های سنندج و سقز استان کردستان و نیز شهرستان بوکان حضور داشتند و فضایی آکنده از دوستی و مهربانی و وحدت و همدلی شیعه و سنی در زورخانه پیر تختی ارومیه متجلی شد.

هم‌چنین در خاتمه این مراسم پیشکسوتان ورزشی استان کردستان ردا و همایل پهلوانی را به پاس وفاق و همدلی ورزشکاران شیعه و سنی و حمایت های همه جانبه استاندار آذربایجان غربی به سعادت پوشاندند و وی نیز با اهدای دسته گل از برادران اهل سنت تجلیل کرد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.