آخرین خبرها

اولین مرکز محاسبات سریع استان اردبیل به بهره‌برداری رسید

اولین مرکز محاسبات سریع استان اردبیل در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی به بهره‌برداری رسید.

بهروز میرزایی رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم بهره برداری از این مرکز با بیان اینکه این مرکز شامل سه سرور محاسباتی سریع است، گفت: انجام محاسبات مهندسی و حل مسائل عددی در حوزه‌های مکانیک سیالات، انتقال حرارت، انتقال جرم، واکنش‌های شیمیایی، الکتریسیته و مهندسی برق، سازه‌های ساختمانی و پل‌ها، مهندسی مکانیک و هوافضا، معادلات پیچیده ریاضی، مهندسی کشاورزی، شیمی و فیزیک از قابلیت‌های این مرکز است.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی این مرکز حدود ۱۰۰ میلیون تومان تاکنون هزینه شده است، افزود: راه‌اندازی و نصب سیستم‌های نرم‌افزاری این مرکز را نیز نادر بهشتی و علی عبدالهی کارشناسان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه انجام داده‌اند که این کار حدود هشت میلیون تومان برای دانشگاه صرفه‌جویی داشته است.

میرزایی ادامه داد: بر اساس پی‌گیری‌های رئیس دانشگاه و قول مساعد مرکز ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعتباری در حدود ۱۰۰ میلیون تومان نیز به زودی به این مرکز اختصاص خواهد یافت.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در حال حاضر خدمات این مرکز از طریق شبکه اینترنت قابل دسترس برای داخل دانشگاه است، خاطرنشان کرد: در صورت ارتقای سیستم‌های این مرکز از طریق انتقال به آزمایشگاه مرکزی، می‌توانیم خدمات خارج از دانشگاهی نیز ارایه کنیم.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.