آخرین خبرها

مانور سراسری زلزله در مدارس آذربایجان غربی برگزار شد

همزمان با سراسر کشور، آیین نمادین هجدهمین مانور سراسری زلزله با شعار «مدرسه ایمن؛ جامعه تاب آور» و با حضور مسوولین استانی در محل دبیرستان شاهد بهشت آئین شهدا ناحیه یک ارومیه برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی در این آیین اظهار داشت: مطالعه علمی تاریخچه حوادث طبیعی در سراسر جهان و برخورد منطقی با این حوادث می تواند در به حداقل رسیدن آسیب‌های احتمالی موثر باشد.

قدرت الله قاسمی با اشاره به اهمیت برگزاری مانور زلزله در مدارس گفت: آموزش و پرورش با آموزش مسائل ایمنی به
دانش آموزان، آموزش روش‌های صحیح پناهگیری و واکنش سریع در مواقع بحران نقش مهمی در کاهش تلفات و خسارات حوادث طبیعی ایفا می کند.

وی ادامه داد: از دست دادن آرامش و برخورد احساسی مهم‌ترین چالش در مواجه با بحران و حوادث طبیعی است و خروجی مانور زلزله می تواند حفظ آرامش در مواقع بحرانی باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم هم افزایی کلیه دستگاه‌های اجرایی ذی ربط در مواقع وقوع حوادث، گفت: در شرایط کنونی وقوع زلزله های اخلاقی در جامعه نیز باید مورد توجه مسوولان فرهنگی قرار گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار کرد: از ۴۳ نوع حادثه طبیعی در دنیا، ۳۴ نوع آن در ایران رخ داده است لذا باید پیش‌گیری و مقابله با حوادث طبیعی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

امیرعباس جعفری با بیان اینکه در استان آذربایجان غربی نیز ۲۷ نوع حادثه طبیعی رخ داده است، ادامه داد: دانش آموزان باید با فراگیری آموزش‌های لازم به عنوان سفیران پیش‌گیری و مقابله با بحران در خانواده ها  نقش موثری ایفا کنند.

 

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.