آخرین خبرها

اجراي ۳۰ ميليارد ريال پروژه مناسب‌سازي در شهر اصفهان

شهرداري اصفهان در سالجاري ۳۰ میلیارد ريال بودجه برای مناسب‌سازی در قالب پروژه‌های مشخص در نظرگرفته است.

دكتر مهدي جمالي‌نژاد ضمن بیان مطلب فوق گفت: امروزه حضور معلولان در بسياري از صحنه‌هاي مختلف اجتماعي نشان از استعداد بالاي اين عزيزان در عين محدوديت‌هاي فيزيكي دارد.

وي با اشاره به اينكه معلولان با روحيه بالاي خود موفقيت‌هاي چشمگيري در جامعه به دست آورده‌اند، افزود: دركشور ما اوج اين موفقيت‌ها در جانبازان سرافراز جنگ تحميلي متبلور شده كه پس از جنگ نيز در عرصه‌هاي گوناگون اجتماعي، سياسي، فرهنگي و ورزشي حضوري فعال و موفق داشته‌اند.

شهردار اصفهان با تاكيد بر اينكه معلوليت محدوديت نيست، تصريح كرد: طي چند سال گذشته و با تلاش مستمر سازمان بهزيستي، نقش‌آفريني و اميد به زندگي در معلولان كشور بيشتر شده و اين عزيزان به مرور مانند ساير شهروندان در اجتماع نقش‌آفريني كرده‌اند اما تا رسيدن به جايگاه مطلوب آنها در جامعه فاصله زيادي مانده است.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به فعاليت‌هاي شهرداري در راستاي مناسب‌سازي معابر و قسمت‌هاي مختلف شهر براي معلولان اشاره كرد وگفت: شهرداري اصفهان در سالجاري ۳۰ میلیارد ريال بودجه برای مناسب‌سازی در قالب پروژه‌های مشخص در نظرگرفته و اجرا كرده و در حال حاضر ۷۰ پروژه مناسب‌سازی توسط معاونت عمران و سازمان طراحی شهرداری اصفهان در حال انجام است تا شهری بدون مانع برای تردد معلولان که قشر تأثیرگذار جامعه به شمار می‌روند، داشته باشیم.

جمالي‌نژاد ادامه داد: بر اساس آمارها و گزارش‌های مختلف دستگاه‌هاي ذي‌ربط، شهرداری اصفهان در بین تمامی سازمان‌ها و ارگان‌هایی که در امر مناسب‌سازی‌ها وظایفی برعهده دارند، بهترین عملکرد را در سطح کشور داشته است.

وي با اشاره به حجم بالاي پياده‌روسازي‌ها طي يكسال گذشته در شهر بيان كرد: شهرداري اصفهان در پياده‌رو سازي نيز مانندآسفالت‌ريزي دست به نهضتي بزرگ زده و بسياري از پياده‌رو‌هاي شهر طي يكسال گذشته مناسب‌سازي شده است.

شهرداراصفهان همچنين به برگزاري چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولین به میزبانی اصفهان اشاره و اضافه كرد: شهرداري اصفهان در برگزاري اين جشنواره با بهزيستي اصفهان همكاري و تعامل ويژه‌اي داشته است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.