آخرین خبرها

دوازدهمین دوره طرح «ایران مرز پرگهر» در استان البرز اجرا می شود

دوازدهمین دوره سلسله بازدیدهای علمی فرهنگی «ایران، مرز پرگهر»، ویژه دانشجویان دانشگاه‌های استان البرز همزمان با سراسرکشور از سوی مرکز گردشگری علمی فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز در دانشگاه‌های این استان آغاز می‌شود.

سمیه محسنی، مدیر اجرایی طرح ملی «ایران مرزپرگهر» استان گفت: دوازدهمین دوره طرح ملی «ایران مرز پرگهر» همزمان با معاونت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی سراسر کشور در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز برگزار خواهد شد.

وی افزود: اين طرح ملی با هدف تقويت روحيه خودباوري و هويت ملي دانشجويان و ايجاد استحكام رابطه دانشگاه‌ها و دانشجويان با مراكز فرهنگی، تحقيقاتي و صنعتي كشور و به منظور آشنايي دانشجويان با مواريث فرهنگي و تمدني و پروژه‌ها و توانمندي‌هاي صنعتي، علمي، ‌آموزشي، اقتصادي و زيربنايي كشور برگزار مي‌شود.

محسنی یادآور شد: این طرح ملی در قالب برگزاری اردوهای علمی فرهنگی از اواسط آذر ماه ۱۳۹۵ آغاز و تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۶ ادامه خواهد یافت.

محسنی تصریح کرد: بازدید از شرکت‌های گروه مپنا، شهرک گلخانه‌ای هشتگرد، شرکت تعمیرات و نگهداری هواپیما(فارسکو)، باغ پرندگان، شهرک سینمایی غزالی، باغ گل‌ها و هم‌چنین موزه‌ها و میراث فرهنگی استان تهران و البرز از جمله اماکن و موسسات
مد نظر برای بازدید در این دوره است.

مدیر اجرایی طرح ملی «ایران مرزپرگهر» استان البرز خاطرنشان نمود: دانشجویان و استادان علاقه‌مند به شرکت در این اردوها می‌توانند به معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز واقع در طبقه همکف ساختمان اداری دانشگاه خوارزمی مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیش‌تر با  شماره  ۰۲۶۳۴۵۰۵۱۵۱ تماس حاصل نمایند.

وی در پایان گفت: شرکت‌کنندگان در اردوهای ایران، مرز پرگهر می‌توانند در مسابقات خاطره‌نویسی، گزارش علمی و عکس به منظور توصیف بازدید مراکز صنعتی، مجموعه‌های تاریخی و باستانی شرکت کنند و آثار خود را به معاونت فرهنگی
جهاد دانشگاهی استان تحویل دهند تا پس از داوری و اعلام رای داوران در آیین اختتامیه این طرح از نفرات برتر این مسابقات تقدیر شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.