آخرین خبرها
نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی:

تکمیل راه‌آهن اردبیل بعد از سال‌ها در اولویت دولت قرار گرفت

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل راه‌آهن اردبیل با پی‌گیری های صورت گرفته بعد از سال‌ها در اولویت پروژه‌های عمرانی دولت قرار گرفته است.

محمد فیضی در حاشیه بررسی آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن اردبیل به تخصیص اعتبار مناسب در سال آینده برای این پروژه اشاره کرد.

وی افزود: با وجود اینکه ۶۰ درصد از بودجه مصوب سال گذشته به پروژه‌های عمرانی اختصاص یافته است با پی‌گیری شبانه‌روزی توانستیم برای سال جاری اعتبار مناسبی به این پروژه جذب کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اذعان به غفلت از اختصاص اعتبار مناسب به این پروژه متذکر شد: بنده بارها با سازمان برنامه‌وبودجه مذاکره کردم و با آقایان نوبخت و دژپسند جلسات متعدد داشتیم تا مسوولان کشوری به تخصیص اعتبار مناسب قانع شوند.

به گفته فیضی در بودجه سال آینده هزار میلیارد ریال اعتبار برای راه‌آهن اردبیل پیش بینی شده و این در حالی است که آخرین رقم اختصاصی ۲۸۰ میلیارد ریال بوده و این افزایش چهار برابری قابل‌توجه است.

وی متذکر شد: در نهایت مسوولان دولتی متقاعد شده‌اند که به راه‌آهن اردبیل توجه نشان دهند؛ هر چند اعتبار اختصاص یافته به هیچ عنوان کافی نیست و نمی‌تواند دردی از آن دوا کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: لازم است هم‌چنان برای جذب اعتبار این پروژه نمایندگان حساسیت نشان دهند و با پی‌گیری مداوم منابع اعتباری جدیدی برای تکمیل راه‌آهن اخذ شود.

فیضی افزود: از جمله استفاده از فاینانس و منابع صندوق توسعه ملی پیشنهاد می‌شود و در عین حال انتظار می‌رود پیمانکاران متخصص در این پروژه به کار گرفته شوند.

وی متذکر شد: علی‌رغم کاهش ۵۰ درصدی بودجه‌های عمرانی سال آینده اختصاص اعتبار بیش‌تر به راه‌آهن قوت قلبی است که نشان می‌دهد با پی‌گیری و اتحاد مسوولان استانی می‌توان دستاوردهای مطلوبی را حاصل کرد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.