آخرین خبرها
مدیرعامل آتش‌نشانی اردبیل:

اولین ایستگاه آتش‌نشانی سه منظوره در اردبیل احداث می‌شود

اردبیل- مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل از احداث اولین ایستگاه آتش‌نشانی سه منظوره اردبیل در منطقه نمونه گردشگری شورابیل خبر داد.

محمدرضا یعقوبی در بازدید از زمین اختصاص یافته برای احداث این ایستگاه گفت: زمین لازم برای احداث این ایستگاه از سوی شهرداری اردبیل مشخص شده است.

وی افزود: در این ایستگاه سه نوع عملیات شامل اطفا حریق، امداد و نجات زمینی و امداد و نجات دریایی انجام می‌شود و می‌تواند بسیاری از نیازهای امدادرسانی منطقه نمونه را تأمین کند.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل متذکر شد: به صورت معمول این منطقه با ترافیک و تردد زیاد مسافران و شهروندان همراه است و برای اینکه بتوان عملیات امداد و نجات را در کوتاه‌مدت و سریع اجرایی کرد لازم است در محل ایستگاه مناسبی احداث شود.

یعقوبی در خصوص آمار حوادث غرق‌شدگی در سال جاری اضافه کرد: در هشت‌ماهه نخست سال جاری ۱.۵۷ درصد از عملیات امداد و نجات‌غریق است و تنها ایستگاه شماره دو اردبیل در دو حادثه حضور یافته است.

وی تأکید کرد: هر چند آمار غریق چندان زیاد نیست اما سرمایه‌گذاری برای احداث ایستگاه آتش‌نشانی در این منطقه حتی اگر بتواند از یک حادثه جلوگیری کند، کافی است.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل تأکید کرد: لازم است برای احداث ایستگاه در بودجه سال آینده شهرداری اعتباری اختصاص یابد و ساخت توسط شهرداری انجام شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.