آخرین خبرها
در کمیته توسعه صادرات کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان مطرح شد

استفاده از ظرفیت رایزنان بازرگانی در سایر کشورها

اصفهان- عصرآزادی: هجدهمین جلسه کمیته توسعه صادرات ذیل کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان با حضور جمعی از صادرکنندگان نمونه در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

حمیدرضا مومنی مسوول کمیته توسعه صادرات در این جلسه گفت: صادرات استان اصفهان در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ با کاهش روبه‌رو شده است.

وی خواستار همکاری نزدیکی بخش دولتی و خصوصی استان اصفهان برای بررسی موانع صادرات شد و گفت: در دوران پسابرجام و برداشتن تحریم های اقتصادی باید صادرات استان و به دنبال آن کشور افزایش چشمگیری داشته باشد.

محمد مجیری معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان خواستار استفاده فعالان اقتصادی از ظرفیت رایزنان بازرگانی ایران در سایر کشورها شد و گفت: فعالان اقتصادی استان اصفهان از این ظرفیت بدون هزینه کمترین استفاده را می کنند و این در حالی است که بازرگانان سایر استان از این ظرفیت برای بازاریابی و بررسی بازار کشورهای هدف استفاده می کنند.

وی خواستار بازاریابی محصولات استان اصفهان در کشورهای آفریقایی شد و گفت: با وجود نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آفریقایی از این ظرفیت نیز استفاده چندانی نمی شود.

محمدرضا واعظ شوشتری صادرکننده نمونه استان اصفهان نیز گفت: جوایز صادراتی به عنوان یکی از سیاست‌های تشویقی از سوی دولت برای صادرکنندگان حذف شده است.

وی یکی از مشکلات صادرات موادغذایی را گران بودن قیمت مواد اولیه در داخل نسبت به بازارهای خارجی  دانست و گفت: برای تولید بیسکویت باید شکر کلیویی ۱۴۰۰ تومان خریداری کنیم در حالی که واردات آن با حمل و نقل کمتر از یک هزار تومان می شود.

واعظ شوشتری تاکید کرد: تفاوت قیمت تمام شده کالای داخلی با رقبای خارجی باعث از دست رفتن بازارهای صادراتی می شود و دولت می تواند با صدور مجوز به صادرکنندگان امکان واردات موقت به آنان دهد تا با قیمت‌های جهانی تولید و صادر کنند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.