آخرین خبرها
سفیر گرجستان در ایران:

استان اصفهان می‌تواند در زمین‌های حاصلخیز و صنعت توریسم گرجستان سرمایه‌گذاری کند

اصفهان – عصرآزادی: سفیر گرجستان در ایران گفت: وجود  ۲۶ هزار و ۴۰۰ رودخانه و زمین های حاصل خیز در گرجستان فرصت مناسب  برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی است.

روبن موگوشیان در دیدار با اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: گرجستان با استان اصفهان به دلیل حضور گرجی تبارها در این استان می تواند روابط  تجاری و سرمایه گذاری تنگاتنگی برقرار کند.

وی از سفر ۱۳۰ هزار ایرانی طی ۱۰ ماه گذشته به گرجستان خبر داد و گفت: سالانه بیش از ۱۰۰ هتل در گرجستان ساخته می شود و سرمایه گذاران استان اصفهان می توانند در ساخت و مالکیت این هتل ها  سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به این‌که ۷ درصد تولید ناخالص داخلی گرجستان (GDP) به صنعت توریسم اختصاص دارد، افزود: در سال ۲۰۱۶ تا کنون ۸/۴ میلیون نفر گردشگر به گرجستان سفر کردند و این در حالی است که در سال ۲۰۱۰ تعداد گردشگران ۲ میلیون نفر بودند.

وی افزود: گرجستان از نظر آزادی اقتصاد رتبه  ۱۶ و از نظر راحتی کسب و کار رتبه ۱۰ و جزو ۱۰ کشور جهان است که پایین ترین نرخ مالیات را دارند.

وی با اشاره به این‌که تمام بانک های گرجستان خصوصی اند، افزود: قانون حمایت از سرمایه‌گذار خارجی در گرجستان به سرمایه‌گذار خارجی اجازه می دهد در یک روز شرکت ثبت کنند و حساب بانکی داشته باشند.

مصطفی رناسی نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان خواستار معرفی فرصت های تجاری و سرمایه‌گذاری گرجستان و اصفهان شد و گفت: استان اصفهان از نظر صنعت، معدن و کشاورزی در جایگاه ویژه قرار دارد و می تواند همکاری نزدیکی با گرجستان داشته باشد.

قاسم علی جباری عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان نیز خواستار تسهیل صادرات کالای ایرانی به گرجستان شد و گفت: عوارض ورودی کالای ایرانی نسبت به کشور ترکیه ۱۲ درصد بیش‌تر است و این رقم قدرت رقابت را از تولید کنندگان ایرانی می گیرد.

 

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.