آخرین خبرها
با حضور جمعی از مسوولین و نمایندگان مجلس در اتاق بازرگانی اصفهان؛

تاکید بر همکاری و هم‌گرایی بخش های دولتی، خصوصی و نظامی استان در توسعه فرودگاه اصفهان

اصفهان- عصرآزادی: جلسه بررسی موانع توسعه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با حضور رئیس اتاق بازرگانی، مدیر فرودگاه، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرمانده پایگاه شهید بابایی و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و مسوولین کمیسیون گردشگری و برند شهری اصفهان در اتاق بازرگانی برگزار شد.
سید عبدالوهاب سهل آبادی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: فرودگاه اصفهان به عنوان دروازه ورودی شهر باید متناسب با سایر بخش های اصفهان باشد و از این رو توسعه این فرودگاه مورد تاکید بخش خصوصی است.
وی تصریح کرد: برای توسعه صنعت گردشگری و افزایش چند برابری گردشگران خارجی اصفهان باید به توسعه زیرساخت های حمل و نقل از جمله حمل و نقل هوایی توجه ویژه‌ای شود.
وی از آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان برای ساخت پذیرش تجاری (CIP) در فرودگاه اصفهان خبر داد و گفت: چنان‌چه زمین مورد نظر احداث این ورودی واگذار شود اتاق بازرگانی اقدام به ساخت این مجموعه خواهد کرد.
حسن امجدی مدیر فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در این جلسه با اشاره به آمادگی شرکت وینسی فرانسه برای سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیون یورویی در فرودگاه اصفهان گفت: برای جذب این سرمایه گذاری نیاز به فضای مجاور فرودگاه است تا سرمایه گذاری به صورت فاز بندی در آن اجرا شود.
امجدی مهم‌ترین معضل فرودگاه اصفهان را نبود ترمینال بر مبنای استانداردهای بین المللی دانست و گفت: باندهای پروازی فرودگاه ظرفیت چند برابر شدن پروازها را دارد.
وی از آمادگی سرمایه گذاری یک شرکت کره جنوبی نیز برای توسعه فرودگاه اصفهان خبر داد و گفت: اولویت نخست فرودگاه اصفهان توسعه ترمینال هاست تا مسافران در حداقل زمان پذیرش شوند.
ناصر موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان اصفهان نیز از آمادگی این مجمع برای پی‌گیری موانع پیش روی توسعه فرودگاه اصفهان خبر داد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.