آخرین خبرها
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور:

همه استان‌ها آمادگی کافی برای راهداری زمستانی داشته باشند

زنجان- معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بر لزوم آمادگی همه استان‌ها برای راهداری زمستانی تاکید کرد.

عبدالهاشم حسن‌نیا در جریان بازدید از حوزه استحفاظی راه‌های استان زنجان و وضعیت ماشین‌آلات و تجهیزات راهداری و تعدادی از راهدارخانه‌های استان، ضمن تاکید بر آمادگی همه استان‌ها برای راهداری زمستانی، گفت: با توجه به اینکه استان زنجان در کریدور شمال‌غرب کشور قرار دارد و تردد مسافران زمستانی غرب کشور عمدتا از آزادراه‌های این استان انجام می‌پذیرد، آمادگی راهداری زمستانی در محورهای مواصلاتی این استان از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست.

در ادامه این بازدید، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به آمادگی کامل این اداره‌کل برای راهداری زمستانی، تصریح کرد: ارتقای ایمنی در محورهای مواصلاتی استان زنجان، از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره‌کل است.

ایرج دست‌نشان با بیان اینکه اکیپ‌های بحران راهداری استان برای مواجهه با تغییرات جوی تجهیز شدند و راهداران استان زنجان آماده ارایه خدمات راهداری در هرگونه وضعیت جوی هستند، افزود: تجهیز ۲۳۶ دستگاه انواع ماشین‌آلات نظیر برف‌خور، برف‌روب، بلدرز، لودر، گریدر و شن‌پاش انجام شده و این دستگاه‌ها به راهدارخانه‌های استان اعزام می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: اكیپ‌های راهداری زمستانی استان با بیش از ۴۵۰ نفر نیروی انسانی در ۲۸ راهدارخانه فعال استان از آذرماه امسال در قالب اكیپ راهداری زمستانی در محورهای حساس و راه‌های مواصلاتی استان مستقر می‌شوند تا در صورت وقوع هر گونه بارش برف و یخ‌بندان در اسرع وقت خدمات (برف‌روبی، نمك‌پاشی، قنوزنی، نظافت علایم، ترمیم روشنایی‌ها و…) خود را به هم‌وطنان ارایه دهند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.