آخرین خبرها
محمودرضا چیت سازان خبر داد

راه اندازی طرح آموزش مجازی زبان انگلیسی برای شهروندان

گزارش اختصاصی عصرآزادی از موسسه زبان های خارجی «چیت سازان»؛

عصرآزادی/ شهرام صادق زاده:مدیر موسسه زبان های خارجی چیت سازان گفت: این موسسه با استفاده از کتاب آموزشی خود در قالب نرم افزار منحصر به فرد، قادر به راهیابی به منازل زبان آموزان شده است تا با بهره مندی از امکانات و تجهیزات حضوری و مجازی، موفقیت شهروندان در آموختن زبان های مورد علاقه را تضمین نماید.

امروزه وجود موسسات آموزشی در حوزه های مختلف به یکی از نیازهای شهروندان و به ویژه قشر جوان و آینده ساز کشورمان تبدیل شده است.

اهمیت این امر زمانی دوچندان می شود که طبق خبرهای منتشره، تسلط به زبان انگلیسی در عصر دیجیتال سواد اجتماعی و بین المللی افراد را به اثبات می رساند.

در بین موسسات آموزشی، رقابت تنگاتنگی وجود دارد تا با استفاده از آخرین متد رایج در جهان، علاقه مندان بتوانند با آرامش و کیفیت قابل قبول به آموختن زبان انگلیسی پرداخته و سواد بین المللی خود را افزایش دهند.

در سنوات اخیر، نوع آموزش زبان های خارجی طبق یک قاعده خاص پیش رفته است و توانسته رضایت نسبی زبان آموزان را جلب نماید اما، زندگی مدرن شهری و مشکلات ناشی از فعالیت های روزمره، مانع حضور مستمر در کلاس های مربوطه شده و باعث آن گشته برخی از شهروندان از خیر این قضیه بگذرند!

تبریز به عنوان شهر پیشرو در ابداع و گسترش امکانات مدرن، اکنون برگ زرین دیگری بر صفحات آن افزوده شده و طرح آموزش مجازی زبان انگلیسی با استفاده از نرم افزار منطبق با کتاب های آموزشی در یکی از بزرگ ترین موسسات زبان های خارجی به نام “چیت سازان” راه اندازی شده است به طوری که، زبان آموز در منزل خود و با آرامش کامل در کلاس های مجازی حضور یافته و با استفاده از تکنیک های مدرن، به تمرین و آموزش زبان می پردازد.

img_6801

 

√ ۱ + ۵ در موسسه زبان های خارجی چیت سازان

موسسه زبان های خارجی “چیت سازان” از سال ۸۳ فعالیت خود را آغاز کرده است. یک سال با عنوان فروزش نور اقدام به آموزش زبان آموزان در سطوح مختلف نموده و پس از آن، مراحل آموزش زبان های خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

موسسه زبان های خارجی چیت سازان در حال حاضر با ۵ شعبه خود در کلان شهر تبریز شامل آبرسان، ولی عصر، فردوس، ارتش و باغشمال توانسته است تعداد زیادی از علاقه مندان به آموزش زبان را به خود جلب نماید کمااین که در آینده نزدیک نیز شعبه ۶ این مجموعه در منطقه نصف راه، جهت پوشش شهروندان علاقه مند به این حوزه راه اندازی خواهد گردید زیرا چیت سازان با استفاده از کتاب آموزشی خود در قالب نرم افزار منحصر به فرد قادر به راهیابی به منازل زبان آموزان شده است تا با بهره مندی از امکانات و تجهیزات حضوری و مجازی، موفقیت شهروندان در آموختن زبان های مورد علاقه را تضمین نماید.

بدین ترتیب شهروندان می توانند در صورت نیاز علاوه بر انگلیسی، آموزش زبان های آلمانی، ترکی استانبولی، فرانسه و نیز روسی را نیز در برنامه ریزی زندگی خویش قرار دهند.

شعبات این موسسه با میانگین تعداد ۱۲ کلاس و هر کلاس با تعداد ۱۲ نفر زبان آموز در هر یک از مراکز آموزشی جمعا زیرنظر ۱۲۰ تن از اساتید باسابقه فوق لیسانس و دکتری به امر آموزش زبان های خارجی می پردازند.

img_6806

 

√ کلاس های مجازی زبان برای اولین بار در ایران

مدیر موسسه چیت سازان با اشاره به این که احترام به زبان آموز و سطح بالای خدمات ارایه شده، مهم ترین اصول این موسسه می باشد به عصرآزادی گفت:تنها موردی که آموزش زبان را در موسسه چیت سازان از دیگر متد مطرح در سایر مراکز آموزشی متمایز می کند، داشتن تجربه لازم و نیز کتاب هایی است که حاصل تلاش های ۵ ساله خودمان می باشد که در قالب یک گروه تخصصی به سرپرستی خانم یوسفی به تهیه کتب آموزشی ویژه انگلیسی اقدام نموده ایم، به طوری که این کتاب های منحصر به فرد با عنوان Rise and Shine زبان آموز را به وجد آورده و امر آموزش را برای وی تسهیل می بخشد.

“محمود رضا چیت سازان” افزود:بعد از چاپ این کتاب ها در چند سطح مختلف، نیاز تهیه نرم افزار مربوط به آنها را نیز احساس کردیم چرا که آلودگی، وقت و ترافیک از مشکلات طاعون پشیمانی است لذا در این کتاب ها سعی گردید تا مباحث مطروحه با جامعه کنونی تطبیق داشته باشد.

وی ادامه داد:در اینجا شاید این بحث پیش آید که در سطح آموزشگاه های دیگر، امر زبان آموزی از طریق اسکایپ، وایبر و سایر شبکه های اجتماعی انجام می گیرد اما حقیقت این است که اکنون تکنولوژی ارتقا یافته و دانشگاه های جهان توسط سیستم Adobe Connect صورت می گیرد و در واقع نرم افزار کاملی برای محتوای کتاب های آموزش زبان تهیه شده است، بدین ترتیب که در این نرم افزار افراد علاقه مند به کلاس مربوطه دسترسی داشته و عین کتاب پیش می روند به طوری که مشابه کلاس درس تطبیق داده شده و تمرینات، مکالمه، خواندن و درک مطلب و غیره به صورت گام و گام و تکرار نامحدود انجام می گیرد لذا تمرین مکالمه به همراه صدا ثبت شده و ویژگی های خاص خود را داراست هم چنین تمرینات شفاهی نیز کاملا با کلاس درس شبیه سازی شده است تا به بهترین شکل ممکن، بازدهی لازم از نرم افزار به عمل آید.

چیت سازان اضافه کرد:در این نرم افزار سعی شده است تا برای سطوح پایین زبان آموزان هم تصاویر و مثال های گویا انتخاب گردد و این روند تا زمانی ادامه خواهد داشت که خود زبان آموز تسلط لازم را در آموزش مباحث کسب نموده و به مرحله بعد وارد شود، هم چنین او در این فضا می تواند برای دفعات متوالی در کلاس درس نشسته و اقدام به تمرین مباحث نماید و این روند تا مراحل بالاتر و حتی تافل نیز ادامه خواهد داشت، هر لول نیز ۳ کوئيز دارد و شامل لغت، گرامر و درک مطلب می باشد تا سطح آموخته های زبان آموزان مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد و جالب این که به جای تلفظ های نادرستی که امروزه در جامعه ما جا افتاده است با مثال های بسیار فراگیر و صحیح اقدام به آموزش می گردد زیرا تکرار مطالب امر بسیار مهمی در یادگیری مباحث می باشد و در نرم افزار موسسه چیت سازان نیز در اولویت قرار دارد.

مدیر موسسه زبان های خارجی چیت سازان با انتقاد از عدم وجود موسسات آموزش زبان های خارجی در شهرستان های آذربایجان شرقی تاکید کرد:در این حوزه به غیر از کلان شهر تبریز که در آن رقابت تنگاتنگی میان موسسات آموزش زبان های خارجی وجود دارد سایر شهرهای استان و حتی استان های هم جوار از این امکانات مدرن محروم هستند، اما با این حال زبان آموزان علاقه مند از شهرهای مرند، اهر، خسروشاه و غیره روزانه در رفت و آمد به موسسه جهت حضور در کلاس ها بوده و رغبت وصف ناپذیری برای یادگیری انگلیسی دارند و استفاده از نرم افزار زبان چیت سازان جهت حضور در کلاس های مجازی برای سایر هم استانی ها می تواند مفید واقع گردد.

چیت سازان در پایان اظهارات خود، توجه به فرارسیدن سال ۲۰۱۸ و میزبانی شهر تبریز از گردشگران کشورهای اسلامی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد:آرزوی بهترین خدمات آموزش زبان های خارجی از لحاظ کیفیت برتر بزرگ ترین هدف ماست لذا سال ۲۰۱۸ در راه است و باید در آستانه میزبانی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، آموزش زبان انگلیسی در دستور کار مسوولان قرار گیرد زیرا پذیرایی از گردشگران خارجی نیازمند تسلط همگانی به زبان های خارجی بوده و کیفیت خدمات آموزشی ما نیز باید در سطح بسیار عالی انجام گیرد.

img_6796

 

√ چیت سازان، صادرکننده گواهینامه VTTC کانادا

موسسه زبان های خارجی چیت سازان علی رغم این که کتاب انحصاری Rise and Connect در چند سطح مختلف را در قالب نرم افزار ویژه به علاقه مندان عرضه نموده و کلاس های مجازی آموزشی را به منازل آنها برده است، مجوز آموزش کارکنان دولت را نیز در اختیار دارد و تنها صادرکننده گواهینامه رسمی VVTC در ایران می باشد، کمااین که در نظرسنجی های داخل موسسه از زبان آموزان و نیز تعدادی از شهروندان که در مراکز مختلف آذربایجان شرقی مشغول به فعالیت هستند در خصوص ویژگی های جامع نرم افزار چیت سازان در قالب سوالات متنوع به عمل آمده و امتیاز قابل قبولی را کسب کرده است.

تمام این موارد نشان می دهد که نرم افزار جامع آموزش زبان انگلیسی موسسه چیت سازان در آینده نزدیک خواهد توانست بسیاری از شهروندان علاقه مند به مقوله تعلیم زبان های خارجی را به سوی خود جلب کرده و آنان را در راستای آموزش آسان زبان هدایت نماید.

و سخن آخر این که برای نخستین بار در کشور اعطای مدرک بین المللی به دانشجویان و زبان آموزان علاقه مند در پایان هر مقطع صورت می گیرد به طوری که آموزش زبان های خارجی در آرامش کامل بسیار قابل توجه بوده و تمام شهروندان اعم از کارکنان ادارات، سازمان ها، شرکت ها، شهرداری ها و غیره می توانند از خدمات آموزشی موسسه چیت سازان بهره مند گردند.

شایان ذکر است شهروندان می توانند از طریق آدرس های اینترنتی www.chitsazan.org و www.chitsazan.net به موسسه زبان های خارجی چیت سازان دسترسی داشته و از خدمات الکترونیکی این مجموعه آموزشی استفاده نمایند مضاف بر این که از هر یک از سطوح نرم افزار ویژه موسسه یک نمونه در وب سایت چیت سازان موجود بوده و این امر، اعتماد موسسه نسبت به هموطنان را به اثبات می رساند.

عکس‌ها: حمید کرمی- عصرآزادی

img_6784  img_6843

نظرات: 6

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.