آخرین خبرها
در نشست بررسی اجرای پروژه قطار پرسرعت اصفهان - تهران مطرح شد

۷۰ درصد زیرسازی مسیر اصفهان – تهران انجام شده است

اصفهان – عصرآزادی: نشست بررسی اجرای پروژه قطار پرسرعت اصفهان- تهران با حضور جمعی از مسوولین اداره کل راه و شهرسازی، شرکت راه آهن، استانداری و شورای شهر اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

مسعود گلشیرازی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه تصریح کرد: قطار پر سرعت اصفهان – تهران علاوه بر ایجاد سفر ایمن برای شهروندان می تواند زمینه جذب گردشگران خارجی را نیز فراهم سازد.

وی تصریح کرد: با وجودی که تامین مالی پروژه از طریق فایناس خارجی انجام می شود ولی هنوز این پروژه با مشکلاتی روبه‌روست که اجرای پروژه را با نوسان روبه‌رو ساخته است.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود علت استقبال نکردن فعالان اقتصادی از حمل و نقل ریلی را طولانی بودن ارسال بار به مقصد و هزینه های بالای آن نسبت به حمل جاده‌ای برشمرد و گفت: چنان‌چه برنامه منظم و مدون برای ارسال سریع السیر بار به مقصد ها تدوین شود، فعالان اقتصادی از این نوع حمل استقبال خواهند کرد.

احمد معینی رئیس حوزه راهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در این جلسه یکی از چالش های حمل و نقل استان اصفهان را تمرکز بر حمل و نقل جاده ای دانست و گفت:  ۹۵ درصد حمل بار توسط جاده و تنها  ۵ درصد توسط حمل و نقل ریلی انجام می شود.

وی نبود سازمان حمل و نقل ترکیبی در سطح استان را یکی از چالش های بخش حمل و نقل برشمرد و گفت: با وجود ظرفیت حمل توسط شبکه ریلی از ان در استان اصفهان استفاده نمی شود.

محمدرضا چنگانی معاون مدیر کل راه آهن استان اصفهان نیز خواستار توجه صاحبان صنایع استان به حمل و نقل ریلی شد و گفت: راه اهن اصفهان می تواند تا ۹۰ واگن بارگیری کند و توان رقابت با حمل و نقل جاده ای را دارد.

در پایان این جلسه مقرر شد که نشست های پی‌گیری پروژه قطار پر سرعت اصفهان- تهران به صورت منظم از طریق کمیسیون تجارت اتاق اصفهان برگزار شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.