آخرین خبرها

احداث سردخانه های ۱۳۰ هزار تنی سیب زمینی در اردبیل

اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با بهره برداری از سردخانه های سیب زمینی به ظرفیت ۱۳۰ هزار تن آینده روشنی پیش روی سیب زمینی کاران این استان خواهد بود.

ئ عدیل سروی افزود: برای احداث انبارهای سرد و مکانیزه مجوز لازم به ظرفیت ۱۳۰ هزار تن صادر شده و عملیات اجرایی احداث سردخانه ها به ظرفیت ۷۰ هزار تن آغاز شده و با راه اندازی این واحدها در آینده نزدیک با افزایش زمان ماندگاری شاهد تنظیم بازار قیمت این محصول خواهیم بود.

وی گفت: این استان با تولید حدود ۸۰۰ هزار تن ۱۵ تا ۲۰ درصد سیب زمینی کشور را بر اساس برنامه سیاست ها و برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی تولید می کند که از لحاظ کیفیت درصد ماده خشک، وجود کمترین میزان باقی مانده سموم و کود در سطح کشور از جایگاه خاصی در تولید محصول پاک برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: مشکلات بازرگانی سیب زمینی در این استان به فراخور زمانی از دوران گذشته دست خوش تغییرات بوده و بطور متناوب با افزایش تولید دچار کاهش قمیت شده است.

سروی تصریح کرد: در سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید اقدامات ارزشمند زیرساختی برای سامان‌دهی تولید و بازار سیب زمینی این استان انجام شد و امید می رود نتیجه این فعالیت ها در سال های آینده مشکلات این محصول را حل کند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.