آخرین خبرها
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

ارتباط بین صنعت و دانشگاه راه‌حلی برای خروج از بحران بیکاری است

زنجان/ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای افزایش بهره‌وری فعالیت‌های صنعتی و کاهش نرخ بیکاری ارتباط بین صنعت و دانشگاه باید تقویت شود.

احمد غریوی در حاشیه سومین مجمع کارآفرینی جوانان ایران که در استان زنجان برگزار شد با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های حوزه اشتغال، نبود ارتباط بین صنعت و دانشگاه است، اظهارکرد: هر چند در سال‌های گذشته همکاری بین این دو بخش کمی نزدیک‌تر شده است ولی اداره کار و تعاون  انتظار دارد تا اساتید دانشگاهی به جای پرداختن صرف به مسائل تئوریک مسائل را به صورت کاربردی به دانشجویان و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی عرضه کنند.

وی ادامه  داد: در این بین تشکل‌های خصوصی و غیر دولتی می‌توانند به عنوان رابط و برقرار کننده ارتباط بین صنعت و دانشگاه باشند و هم‌چنین اتاق بازرگانی‌، خانه صنعت معدن تجارت‌، صنایع معدن کشاورزی و کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی می‌توانند به‌عنوان بهترین محفل‌ها برای برقراری این ارتباط محسوب شوند.

غریوی افزود: یافته‌هایی که در دانشگاه صورت می‌گیرد در صورت ارتباط با صنعت می‌تواند موجب توسعه، رونق صنایع کشور شود و اگر کارفرمایان با متدهای علمی روز دنیا آشنایی داشته باشند، در سریع‌ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه دست پیدا می‌کنند و این بهره‌وری در حال حاضر در کشور مغفول واقع شده است.

وی در خصوص نقش کارآفرینان در بهبود اوضاع بیکاری جوانان و خصوصا فارغ التحصیلان دانشگاهی که اکثریت در ناامیدی از بازار کار به سر می‌برند نیز تصریح کرد: سیستم دولتی علاقه‌مند است تا افراد را به این حوزه تشویق و حمایت کند و در استان زنجان نیز طی دو سال گذشته هفت مرکز مشاوره کارآفرینی راه‌اندازه شده است و کانون کارآفرینان استان نیز تشکیل داده است که وظیفه آن جلب حمایت از سازمان‌های دولتی و تشویق افراد برای کارآفرینی است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.