آخرین خبرها
معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد

ضرورت خرید دستگاه رادیوتراپی برای بیماران خاص در کرمانشاه

کرمانشاه – عصرآزادی: معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر این‌که خرید دستگاه جدید رادیوتراپی لازم و ضروری است، گفت: راه‌اندازی مرکز مددکاری برای معرفی بیماران خاص و صعب‌العلاج به مراکز درمانی باید انجام شود.

علی الماسی در دومین کمیته شورای عالی بیماران خاص که در سالن جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: روزانه ۶۰ تا ۱۰۰ نفر برای رادیوتراپی به بیمارستان امام رضا (ع) شهر کرمانشاه مراجعه می‌کنند و امکانات موجود جواب‌گوی بیماران و حجم مراجعه فعلی نیست.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر این‌که خرید دستگاه جدید رادیوتراپی لازم و ضروری است، عنوان کرد: راه‌اندازی مرکز مددکاری برای بیماران خاص و صعب‌العلاج نیز بسیار مهم و ضروری است تا این بیماران معرفی و درمان شوند.

وی با انتقاد از برخی سیاست‌گذاری‌های موجود که توجهی به بیماران خاص ندارد، خواستار توجه بیش‌تر مسوولان به این بخش شد و عنوان کرد: اقدام موثری که منجر به رفع تمام مشکلات بیماران خاص و صعب‌العلاج شود تاکنون انجام نشده است.

این مسوول به هزینه بالای اسکان بیماران مذکور در مراجعه به شهرهای دیگر برای ادامه درمان و مداوا اشاره کرد و متذکر شد: بیماران مستحق که تخمین زده می‌شود حدود ۲۰ درصد بیماران باشند باید شناسایی شوند تا به‌صورت موثری به آن‌ها کمک شود.

الماسی رفع مشکل سنددار شدن زمینی که یک فرد خیر برای ساخت مرکز درمانی وقف کرده را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: جلساتی برای انجام اقدامات بعدی با واقف برگزار می‌شود و نماینده بانک‌ها نیز باید جلساتی با متولیان سامان‌دهی بیماران سرطانی و صعب‌العلاج داشته باشند تا راه‌کارهایی برای کمک به این بخش از سوی آنان در نظر گرفته شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.